Strona główna Wydarzenia Gmina Świdnica Seniorzy razem od 20 lat

Seniorzy razem od 20 lat

0

Klub Seniora z Bystrzycy Górnej to najdłużej działający klub w gminie Świdnica. Wspólnie z przyjaciółmi z Niemiec i zaproszonymi gośćmi seniorzy świętowali 20 lecie swojej działalności.

Klub Seniora

Klub Seniora powstał 12 kwietnia 1996 roku. W związku z likwidacją zakładu „Bystrzycki Metal-Plast” oraz przechodzeniem wielu osób na emerytury powstała społeczna inicjatywa stworzenia klubu seniora, który skupi wszystkich chętnych emerytów i rencistów z terenu Gminy Świdnica.

 Klub zrzesza 42 członków z 4 miejscowości: Bystrzyca Górna, Burkatów, Lubachów i Świdnica. Jego siedzibą jest świetlica w Bystrzycy Górnej (dawniej Wiejski Dom Kultury).  Współpracuje z dwoma klubami seniora z terenu Gminy Świdnica z Pszenna i Lutomi oraz utrzymuje kontakt z bratnim Klubem Emerytów i Rencistów z Niemiec. Organizuje różnego rodzaju przedsięwzięcia, inicjatywy, wydarzenia. Aktywnie działa na rzecz społeczności lokalnej wsi, gminy oraz regionu. Przy współpracy z GOKSiR i Urzędem Gminy Świdnica realizuje cele turystyczne (wyjazdy, integracja międzynarodowa, turystyka krajoznawcza) Od 19 lat prowadzona jest kronika klubu.

– Przez  dwudzieścia lat wiele się pozmieniało, kilka osób, pożegnaliśmy, lecz na zawsze pozostaną w naszej pamięci i sercach. Obiecuję, że nie braknie nam pomysłów na nowe inicjatywy oraz, że z zapałem i chęcią będziemy pisać nowe kolejne karty historii naszego Klubu – mówił Stanisław Kraiński, prezes Klubu Seniora w Bystrzycy Górnej.

 Przy Gminnym Ośrodku Kultury Sportu i Rekreacji działają 4 kluby seniora.

/UG Świdnica, opr. red./

Poprzedni artykułZostań częścią dzieła sztuki!
Następny artykułNie ma chętnych na 500+