Strona główna Bez kategorii Ponad 700 stypendiów dla świdnickich uczniów

Ponad 700 stypendiów dla świdnickich uczniów

0

W świdnickich publicznych szkołach podstawowych i gimnazjach wypłacone zostaną 722 stypendia motywacyjne za wyniki w nauce i osiągnięcia sportowe, za II semestr roku szkolnego 2015/2016. Miasto  przeznaczy na ten cel 81 995 zł – informuje Magdalena Dzwonkowska z UM w Świdnicy.

TP__9070

Zdjęcie archiwalne

Uwzględniając przyznane w obu semestrach stypendia, łącznie wydano 131 450 zł. Stypendia przyznawane są przez dyrektorów szkół na podstawie art. 90 g ustawy o systemie oświaty. Szkoły we własnym zakresie różnicowały wysokość indywidualnych stypendiów (w przedziale od 60 do 210 zł) w zależności od  średniej ocen (co najmniej 4,75) oraz rangi osiągnięcia sportowego uzyskanego przez uczniów. Dzieci uzyskujące wysoką średnią ocen i wysokie wyniki sportowe mogły uzyskać stypendia w ramach obu kategorii.

Serdecznie gratuluję wszystkim nagrodzonym uczniom. Warto promować osiągnięcia uzdolnionych dzieci. Jeśli ktoś wybija się ponad przeciętną, to należy to docenić i nagrodzić. Wszystkim wyróżnionym uczniom życzę, aby w dalszym ciągu rozwijali swoje zainteresowania i stali się dla innych motywacją do większej pracy – mówi prezydent, Beata Moskal-Słaniewska.

Poprzedni artykułK. i Patrycja o brytyjskim referendum
Następny artykułCzas rozliczeń w miejskich spółkach