Strona główna Bez kategorii Pomost gotowy, ruszają wakacje!

Pomost gotowy, ruszają wakacje! [FOTO]

3

296 z 598 desek na niesulickim pomoście znalazło fundatorów. Efekt akcji „Kup pan deskę” zaskoczył świdnickich harcerzy, którzy właśnie zakończyli gruntowny remont pomostu w wakacyjnej bazie i  startują z letnimi obozami.

pomost (2)

Baza nad jeziorem Niesłysz w Niesulicach to legenda świdnickiego harcerstwa. Za dwa lata „stuknie” jej 50 lat. Wiąże się ze wspaniałymi przeżyciami, jakie stały się udziałem wielu tysięcy mieszkańców Świdnicy. Nie tylko dla nich jest miejscem sentymentalnych wspomnień, bowiem od lat przyjeżdżają tu  goście z całej Polski. W tym roku na trzech turnusach bawić się, odpoczywać, żeglować, a przede wszystkim kąpać się w niezwykle czystym jeziorze będzie aż 1430 osób! Tupot trzech tysięcy nóg ze spokojem zniesie odnowiony pomost główny.

pomost (3)

Pomost jest dumą harcerskiej bazy. Został wybudowany przy wsparciu wojska w latach 80-tych i mimo licznych napraw, wymagał już gruntownej odnowy. Poza palami wymienione zostało wszystko. 5 czerwca pod wodzą hm. Piotra Pamuły ruszyły prace przy demontażu starych legarów i desek oraz montażu nowych. Cały materiał harcerze kupili z własnych środków. W sumie wydali 30 tysięcy złotych, co dla hufca jest bardzo dużą kwotą. Dzięki pomysłowi hm. Violi Sobczak nadeszło niespodziewane wsparcie finansowe. Spontaniczna akcja „Kup pan deskę” przyniosła spory efekt, bo aż 296 osób „kupiło” deski, wpłacając na konto hufca minimum 50 złotych. Niektórzy kupowali po kilka desek.

pomost (4)

Wśród fundatorów są prezydent Świdnicy Beata Moskal-Słaniewska, Rzecznik Praw Dziecka Marek Michalak, poseł Katarzyna Mrzygłocka, ale przede wszystkim setki osób, który spędziły w Niesulicach cudowne wakacje. „Swoją” deskę ma także Swidnica24.pl. Już jutro do Niesulic trafią tabliczki z nazwiskami i nazwami fundatorów, które zostaną zamocowane na pomoście. Warto dodać, że budowę wsparli  Nadleśnictwo Świebodzin i Bank BZWBK, który nie tylko przekazał pieniądze, ale także zaangażował do pomocy przy budowie swoich wolontariuszy.

pomost żeglarski

Pomost żeglarski

Na odnowienie czeka jeszcze jeden pomost – żeglarski. Na razie został zabezpieczony płytami OSB, ale jak zapowiada hm. Piotr Pamuła, za rok przejdzie gruntowny remont. Harcmistrzyni Violetta Sobczak już nieśmiało rzuca kolejne hasło dla przyszłych darczyńców: „Gdzie ta keja?”…

namioty

Tymczasem w Niesulicach już działa grupa kwatermistrzowska. Baza powita pierwszych wypoczywających w piątek, 1 lipca.

/asz/

Zdjęcia Hufiec ZHP w Świdnicy

Poprzedni artykułFestiwal z organami w roli głównej
Następny artykułMłodzi z rozwagą o swojej karierze