Strona główna Wydarzenia Świdnica Młodzi z rozwagą o swojej karierze

Młodzi z rozwagą o swojej karierze

0

Wczoraj zorganizowano debatę dotyczącą sytuacji młodzieży na rynku pracy. Padły ważne pytania i szczere odpowiedzi, zarysowany został obraz statystycznego bezrobotnego zamieszkującego nasz powiat: to kobieta bez wykształcenia.

mlodziezowa_rada_powiat

Za debatą stała Młodzieżowa Rada Powiatu Świdnickiego, a zaproszono do jej moderowania posła na Sejm RP z koła poselskiego „Wolni i solidarni”  Ireneusza Zyskę, Mariusza Kuca, radnego RM w Świdnicy, Krystiana Ulbina reprezentującego PO, Jacka Hechta, przedstawiciela partii KORWiN , dr Iwo Augustyńskiego z „Razem”, Danutę Pogubiło z NSZZ „Solidarność” i Marcina Kuca, doradcę zawodowego.

Młodzież i moderatorzy w dyskusji zastanawiali się, czy nie powinno się zrównać pensji minimalnej do średniej Unii Europejskiej, jakie są szanse i zagrożenia młodzieży-absolwentów na rynku pracy, co może zrobić samorząd dla obniżenia bezrobocia i czy należałoby zlikwidować umowy śmieciowe.

W ramach debaty, Marcin Kuc – doradca zawodowy i nauczyciel zaprosił wszystkich do wzięcia udziału w warsztatach poświęconych karierze edukacyjno-zawodowej, możliwościach i ograniczeniach na ścieżce kariery oraz wpływie wybory szkoły na karierę.

Debatę poprowadziły Aleksandra Fabian i Marta Juszczyk– radne Młodzieżowej Rady Powiatu Świdnickiego.

/opr.red/

Poprzedni artykułPomost gotowy, ruszają wakacje! [FOTO]
Następny artykułPustułki coraz bliżej ludzi