Strona główna Bez kategorii Pamiętaj o utrudnieniach podczas mistrzostw

Pamiętaj o utrudnieniach podczas mistrzostw

5

Od czwartku w Świdnicy i na drogach powiatu świdnickiego kolarze będą ścigać się o tytuł Mistrza Polski. To impreza najwyższej rangi od lat w naszym mieście, niecodzienne też będą kłopoty w poruszaniu się po mieście i okolicy.

Kolarze

Autobusy komunikacji miejskiej, których trasy przebiegają wyłącznie w granicach miasta kursować będą bez zmian. Pierwszego dnia mistrzostw, 22 czerwca, zmiany nastąpią w przebiegu linii 10: zlikwidowane zostaną przystanki na ul. Wałbrzyskiej i w Witoszowie Dolnym do skrzyżowania a autobus pojedzie przez Słotwinę.

Następnego dnia autobusy jeździć będą bez zakłóceń, za to 24, 25 i 26 czerwca z uwagi na czasowe zamykanie ruchu na trasie przejazdu peletonu przewiduje się opóźnienia w kursowaniu linii 10 oraz 30 i w te dni pomiędzy godziną 10.00 a 18.00 lepiej nie kierować się rozkładem jazdy.

Szczegóły zmian w przebiegu linii autobusowych zamieszczamy tutaj.

Kierowcy powinni wziąć pod uwagę, że w dniach od 21 czerwca od godziny 8.00 do dnia 26 czerwca do godziny 24.00 odcinek ul. Polna Droga – od ul. Wałbrzyskiej do ul. Chopina – zostanie wyłączony z ruchu kołowego. W związku z powyższym dojazd do posesji będzie znacząco utrudniony, a w niżej wymienionych dniach i godzinach, całkowicie niemożliwy:

– 22 czerwca od godz. 8.30 do godz. 19.00,
– 24,25 i 26 czerwca od godz. 9.30 do godz. 18.30

W pozostałych godzinach dojazd będzie możliwy za okazaniem specjalnego zaświadczenia dla służb porządkowych – policji, straży miejskiej i organizatora, które zostało dostarczone do każdej nieruchomości na tym terenie.

mapa_parking

Od 21 czerwca do końca Mistrzostw Polski, z uwagi na wyłączenie z ruchu kołowego ul. Polna Droga, wyjazd z posesji zlokalizowanych w rejonie ul. Polna Droga (m.in. ul. Kościuszki, Moniuszki, Chopina, Szymanowskiego, Żwirki i Wigury) – mieszkańcy wszystkich ulic pomiędzy ul. Polna Droga a Wałbrzyska – wyjazd w stronę miasta możliwy będzie tylko od strony ul. Wałbrzyskiej.

22 czerwca nastąpi wyłączenie z ruchu kołowego ul. Wałbrzyskiej, m.in., na odcinku wyjazdu z osiedla Słowiańskiego. W tym dniu wyjazd z Osiedla Słowiańskiego będzie możliwy tylko w stronę ul. Śląskiej. Od 24 czerwca do 26 czerwca nastąpi częściowe zamknięcie odcinka drogi, o którym mowa powyżej, co spowoduje, że dojazd do osiedla od strony ul. Wałbrzyskiej będzie znacząco utrudniony. W tych dniach sugerowane korzystanie z wyjazdu z Osiedla w stronę ul. Śląskiej.

mapka1

Trasa w dniu 22 czerwca

Na terenie powiatu świdnickiego na utrudnienia natknąć mogą się mieszkańcy gminy Świdnica z Witoszowa Dolnego i Górnego, Pogorzały, Bystrzycy Górnej, Burkatowa, Lubachowa i Modliszowa.

Mieszkańcy Witoszowa Dolnego na odcinku od ronda Wałbrzyska-Kochanowskiego w Świdnicy
do skrzyżowania dróg Świdnica-Pogorzała z Burkatów-Komorów będą mogli wyjechać ze swoich posesji do Świdnicy dnia 22.06.2016 r. od godz. 9.00 do 19.00 jedynie objazdem przez skrzyżowanie dróg Świdnica-Pogorzała z Burkatów-Komorów i dalej drogą nr 35 Świebodzice-Świdnica.

W pozostałych dniach zostanie wprowadzona zastępcza organizacja ruchu a dojazd do posesji będzie częściowo wstrzymany na czas przejazdu kolumny wyścigowej.

mapka2

Trasa wyścigu w dniach 23-26 czerwca

Mieszkańcy tzw. oś. „Krokus” i oś. Dzikowiec – Witoszów Dolny pierwszego dnia mistrzostw, 22 czerwca nie będą mogli dojechać ani wydostać się ze swoich posesji od godz. 9.00 do 19.00. W pozostałych dniach ruch będzie wstrzymywany jedynie na czas przejazdu kolumny wyścigu.

Mieszkańcy pozostałych miejscowości leżących na trasie przejazdu kolarzy muszą uzbroić się w cierpliwość – ruch będzie wstrzymywany wyłącznie na czas przejazdu kolumny kolarzy.

/opr.red/

materiały ilustracyjne: organizator MP

Poprzedni artykułOkradł byłego pracodawcę
Następny artykułPustułka utknęła w kratce do piwnicy