Strona główna Bez kategorii Ogród różany przed finałem

Ogród różany przed finałem [FOTO]

6

Na kilkanaście dni przed zakończeniem podglądamy postęp prac w ogrodzie różanym w Świdnicy. Co prawda skwar nie sprzyja roślinom, ale większość została posadzona zanim nastały upały. Odbiór techniczny odtworzonej aranżacji skweru przy placu 1000-lecia zaplanowano na 7 lipca.

ogrod_rozany06 (11)

 Zainstalowane zostały już ławki i pergole, po których w niedalekiej przyszłości będą piąć się róże. Zamontowane zostały stylowe latarnie, a fontanna czeka na uruchomienie. – Wszystko idzie zgodnie z planem – zapewnia Maria Kasprowcz-Gładysz, dyrektor w UM odpowiedzialna za inwestycję. Skwer zostanie udostępniony dopiero po pozytywnym odbiorze prac.

Projekt dotyczący drzew, kwiatów i krzewów przygotowała pracownia Sztuka Ogrodów. W oparciu o dostępne materiały historyczne, zakładając zgodność struktury gatunkowej i przestrzennej z okresem najświetniejszego rozwoju skweru tj. początku XX w. dokonano rewaloryzacji nasadzeń. Projekt odtwarza kompozycje szaty roślinnej zarówno co do formy, jak i charakterystycznych układów roślinności (żywopłoty , masywy krzewów, rabaty różane i bylinowe, rabaty kwiatowe). W ogrodzie zastosowano dużą różnorodność gatunków roślin (drzewa, krzewy liściaste, iglaste i zimozielone, róż (wielokwiatowe – polianty, parkowe, okrywowe, pnące oraz historyczne), bylin i roślin cebulkowych oraz nasadzeń rabat kwiatowych z roślin jednorocznych.

Wykonawcą przebudowy jest wyłoniona w przetargu Spółka Park-M Poland ze Starego Sącza. Odnowienie skweru  będzie kosztowało 918 tysięcy złotych.

/wrt/

Poprzedni artykułNoc w muzeum
Następny artykułZłoto Rafała Majki na koniec świdnickich MP! [FOTO]