Strona główna Bez kategorii Noc w muzeum

Noc w muzeum

0

Muzeum Dawnego Kupiectwa w Świdnicy po raz kolejny otwiera podwoje nocą i zaprasza na wystawę oraz koncert o nietypowej porze. Początek w piątek 1 lipca o godz. 19.00.

Kama Karst

Głównym punktem tegorocznego programu będzie otwarcie wystawy twórczości uznanej świdnickiej artystki Kamy Karst (na zdjęciu) – „Retrospektywa”. Na godz. 22.30 zaplanowano koncert Piotra Krakowskiego z zespołu „Kruki”. W programie „Nocy” także zwiedzanie wystawy stałej  muzeum.  Wstęp na „Noc Muzealną” jest bezpłatny.

muzeum_noc-muzealna_banner_v2_1300x2100_2016-06-22

Kamila Karst urodziła się w Świdnicy, studiowała w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych we Wrocławiu, w latach 1990-1995. Dyplom z wyróżnieniem z grafiki artystycznej u prof. Andrzeja Basaja i adiunkta Pawła Frąckiewicza oraz projektowania graficznego u prof. Jana Jaromira Aleksiuna. Od 1997 r. jest członkiem ZPAP oddział we Wrocławiu. Główne dziedziny zainteresowań to: malarstwo, rysunek, formy przestrzenne, litografia, techniki wklęsłe, grafika użytkowa. Obszar moich poszukiwań, inspiracji obejmuje obserwację przyrody zarówno w jej aspekcie abstrakcyjnym, jak i namacalnym, codziennym. Na podstawie tego, co mnie otacza, buduję obraz świata widziany przez pryzmat własnych doświadczeń. Rzeczywistość widzialna jest dla mnie pretekstem do przejścia w świat fantazji, legend i mitów, gdzie proste, ponadczasowe wartości splatają się z odwiecznymi pragnieniami i lękami. Ten Świat pełen barwnych, fantastycznych postaci, stanowi bogate źródło moich inspiracji, pozwalając jednocześnie na nieograniczoną swobodę wypowiedzi – mówi o swoich inspiracjach Kama Karst. Malarka i rzeźbiarka ma za sobą kilkadziesiąt wystaw w Polsce i za granicą. Otrzymała nagrody:

2012 Nagroda Prezydenta Miasta Świdnicy w dziedzinie kultury – nagroda indywidualna za twórczość artystyczną i popularyzację kultury
2014 Nagroda w VII edycji Biennale Sztuki Współczesnej „Cartasia 2014” – 1 miejsce
2015 reprezentowanie województwa dolnośląskiego w dziedzinie sztuki na EXPO 2015 Mediolan

/opr. red./

Poprzedni artykułMoje Miami… w Borzygniewie [VIDEO PREMIERA]
Następny artykułOgród różany przed finałem [FOTO]