Strona główna Magazyn Książka Obsesyjna Biblioteczka Agnieszki: W butach Valerii

Obsesyjna Biblioteczka Agnieszki: W butach Valerii

0

Obsesyjny cytat, który jest tylko zapowiedzią seksualnych uniesień bohaterek powieści: „Masz niezdrową obsesję na punkcie tej kanapy”.

valeria-POHL

W butach Valerii to hiszpańska książkowa wersja Seksu w wielkim mieście. To pierwsza z 4 części o Valerii – pisarce, która sama siebie porównuje do Carrie Bradshaw. Elísabeth Benavent opowiada o czterech przyjaciółkach. Każda jest inna, choć wszystkie lubią seks. Nie każda jednak chce się do tego głośno przyznać. Wszystkie na pewno są sympatyczne i typowo kobiece. Wszystkie uwielbiają plotkować i dobrze się bawić. Żadna nie przepuści okazji do obsmarowania faceta. Żadna nie pozwoli, by seks zszedł na drugi plan. Lola jest bezpośrednia i wulgarna, tytułowa Valeria bywa niezdarna i często się krztusi, Carmen to głos rozsądku, a Narea dopnie swego za wszelką cenę.
To powieść lekka i przyjemna. Pełna seksu, namiętności, rozterek miłosnych oraz dialogów, które zawsze sprowadzają się do „bzykania”.

I mimo że erotyka gra w tej książce pierwsze skrzypce to jest to niesamowicie życiowa opowieść, która pokazuje rozpad młodego małżeństwa z kilkuletnim stażem. To przyjemne, może odrobinę przejaskrawione, studium kobiecej natury, w którą wpisane jest wysokie znaczenie facetów, pracy i dobrego wyglądu. Choć może okazać się, że wizerunek kobiet został spłycony, a rozbuchane erotyczne ego i burza hormonów pozbawiły je intelektu, możemy doszukać się w ich – nie zawsze mądrych – dialogach kropli zdrowego rozsądku.

Jest to historia dla kobiet, dla których seks nie jest tematem tabu. To idealne czytadło, które może rozbawić do łez, bardziej wstydliwych może zniesmaczyć i wywołać purpurowy rumieniec na twarzy. Natomiast jeśli szukacie ambitnej lektury, to ta z pewnością nie spełni Waszych oczekiwań. To całkowicie niewymagająca historia, która na chwilę pozwoli pośmiać się z głupoty i nie zawsze przemyślanych korków bohaterek. I nie jest to zdecydowanie przewodnik po życiu ani poradnik, jak tworzyć związki pomiędzy kobietą i mężczyzną. Polecam, ale tylko tym, którzy lubią ociekające seksem opowieści. Kolokwialne rzecz ujmując W butach Valerii to: mega sexy „odmóżdżacz” na zimowe dni.

Agnieszka Pohl

Agnieszka Pohl – żona, matka, filolog. Ma obsesję na punkcie książek i mlecznej czekolady. Kiedy nie ma pod ręką książki, czyta etykiety na opakowaniach. Stworzyła Obsesyjną Biblioteczkę (http://obsesyjnabiblioteczka.pl), ale częściej znajdziecie ją na blogu (http://obsesyjnabiblioteczka.pl/blog).

Poprzedni artykułNagrody i wyróżnienia. Polonia-Stal Świdnica podsumowała sezon [114 ZDJĘĆ]
Następny artykułPoprawiają drogi w gminie Świdnica