Strona główna Magazyn Książka Obsesyjna Biblioteczka Agnieszki: Dzika droga

Obsesyjna Biblioteczka Agnieszki: Dzika droga

0

Uff, przebyłam dość długą drogę. Ciężką, pełną emocji i przemyśleń. Ale co dziwniejsze, ta wędrówka była jednostajna bez specjalnych zwrotów akcji, a jednak chwytała za serce. Bez przeszkód ta książka może się stać przewodnikiem dla zbłąkanych w życiu osobników, którzy z wielką determinacją szukają swojej drogi. I jestem pewna, że odnajdą swój cel, odnajdą siebie po lekturze tej książki.

dzika-droga-POHL

Autor: Cheryl Strayed
Tytuł:
Dzika droga. Jak odnalazłam siebie
Rok wydania: 2013
Wydawca: Znak Literanova

W Dzikiej drodze nie odnajdziemy uniesień miłosnych rodem z kobiecych romansów, zabraknie również wątków kryminalnych, które potrafią trzymać godzinami w napięciu. Natomiast bez wątpienia spotkamy ciekawych bohaterów, a autorka uraczy nas życiem. Życiem trudnym do przeżycia, utratą najbliższych. Cheryl Strayed zbłądziła, co zresztą sugeruje jej nazwisko, a teraz próbuje odnaleźć równowagę. Stara się podołać pułapkom zastawionym na nią przez los.

Jej droga biegnąca szlakiem PCT (najdłuższy szlak turystyczny w USA), okazuje się mieć właściwości oczyszczające i uzdrawiające duszę. Sam czytelnik wraz z narratorką doznaje przemian. Dzięki książce może spojrzeć na świat z dystansem, z innej perspektywy. A także otrzymać garść ukrytych wartości, które z czasem zostaną odsłonione.

Jednakowoż książka nie daje nam pewnych rozwiązań na nurtujące nas problemy. Będzie jedynie wskazówką, dającą nam ogromną siłę do działania. To rodzaj historii, który niesie ze sobą ogromną dawkę ukrytych przesłań, które czytelnik z biegiem czasu odczytuje.

Nie jest to powieść lekka. Jest nafaszerowana trudnymi chwilami, niełatwymi przeżyciami. Warto po nią sięgnąć, by przejść długą i krętą drogą, która może zaprowadzić nas do całkiem nowego miejsca. Miejsca, w którym jeszcze nie byliśmy, ale może dobrze byłoby do niego dotrzeć. Z czystym sumieniem polecam.

Agnieszka Pohl

Agnieszka Pohl – żona, matka, filolog. Ma obsesję na punkcie książek i mlecznej czekolady. Kiedy nie ma pod ręką książki, czyta etykiety na opakowaniach. Stworzyła Obsesyjną Biblioteczkę (http://obsesyjnabiblioteczka.pl), ale częściej znajdziecie ją na blogu (http://obsesyjnabiblioteczka.pl/blog).

Poprzedni artykułFrancja wygrywa na otwarcie, szykujemy się na mecz Polaków
Następny artykułIdziemy do kina: Warcraft