Wczoraj około godziny piętnastej na przejściu dla pieszych przy ul. Zamenhoffa został potrącony 62-letni mężczyzna. W stanie zagrożenia życia przebywa w jednym z wałbrzyskich szpitali.
Mężczyzna przechodził przez jezdnię przy zapalonym zielonym świetle dla pieszych, i wtedy uderzył w niego samochód Audi prowadzony przez 26-letniego kierowcę.
– Kierujący samochodem Audi wjechał na skrzyżowanie na czerwonym świetle i potrącił prawidłowo idącego pieszego – mówi Grzegorz Oleśkiewicz, oficer prasowy KPP w Świdnicy – ofiara z obrażeniami głowy i licznymi złamaniami została przewieziona do szpitala, obrażenia są bardzo poważne.
Kierowca Audi został podany badaniu na obecność alkoholu w organizmie. Wynik 2 promile tłumaczyć może, dlaczego 26-latek nie zauważył pieszego i czerwonego światła.
Sprawca został zatrzymany do wytrzeźwienia i najprawdopodobniej jeszcze dziś usłyszy prokuratorskie zarzuty.
/wrt/
zdjęcie archiwalne

![Czołowe zderzenie osobówki z motocyklem na Alei Niepodległości [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/05/Aleja-Niepodleglosci-wypadek-2026.05.27-2-238x178.jpg)


![Czołowe zderzenie osobówki z motocyklem na Alei Niepodległości [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/05/Aleja-Niepodleglosci-wypadek-2026.05.27-2-100x75.jpg)

![Zderzenie dwóch aut na skrzyżowaniu Zamenhofa i Kunic [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/05/Zamenhofa-wypadek-2026.05.26-7-100x75.jpg)
![Pożar domu w Niegoszowie. Mieszkańcy ewakuowali się przed przybyciem służb [FOTO/VIDEO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/05/Niegoszow-pozar-domu-2026.05.26-6-100x75.jpg)

