Strona główna Wydarzenia Marcinowice Profilaktyka próchnicy w Strzelcach

Profilaktyka próchnicy w Strzelcach

0

Przedszkolaki ze Strzelc mają swoje szczoteczki do zębów, uczą się higieny jamy ustnej by w przyszłości uchronić się od próchnicy. Program jest współfinansowany przez Szwajcarię.

dzieciństwo bez próchnicy 2

Dzieci z oddziału przedszkolnego ze Szkoły Podstawowej im. K. K. Baczyńskiego w Strzelcach biorą udział w projekcie „Edukacja, promocja i profilaktyka w kierunku zdrowia jamy ustnej skierowana do małych dzieci, ich rodziców, opiekunów i wychowawców” współfinansowanym w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej – Dzieciństwo bez próchnicy. Współfinansowanie krajowe dla projektu zapewnia Minister Zdrowia.

Celem głównym projektu jest obniżenie częstotliwości występowania próchnicy zębów u dzieci w wieku 0-5 lat.

W związku z przystąpieniem do projektu w roku szkolnym 2015/2016, w szkole podjęte zostały bezpośrednie działania edukacyjne i profilaktyczne realizowane z dziećmi i ich rodzicami. Dzieci otrzymały szczoteczki i pasty do zębów, dzięki czemu myją zęby po każdym posiłku. Prowadzone są również pośrednie działania edukacyjne i profilaktyczne mające na celu wsparcie rodziców oraz dzieci: prowadzenie zajęć z dziećmi przy pomocy otrzymanych pakietów edukacyjnych. maskotek, wykorzystanie materiałów edukacyjnych i promocyjnych, rozpowszechnienie ulotek.

/opr.red/

zdjęcie UG Marcinowice

Poprzedni artykułNietrzeźwy potrącił na pasach pieszego
Następny artykułPaulina Lenda&Kruki potrzebują wsparcia fanów