Strona główna Kultura Muzyczne „Wysypisko”

Muzyczne „Wysypisko”

0

Po raz 17-ty Szkoła Podstawowa w Lutomi Dolnej oraz Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Świdnicy gościli utalentowanych wokalistów w ramach Gminnego Przeglądu Muzycznego Młodych Artystów „Wysypisko”.

festiwal

Festiwal istnieje od 1999 roku. Każdy młody artysta może poczuć się wyjątkowo stojąc na scenie przed liczną widownią oraz konkurencją. Głównym pomysłodawcą imprezy był Dariusz Jaros, natomiast w realizację festiwalu włączyli się wszyscy nauczyciele Szkoły Podstawowej w Lutomi Dolnej.

Jury w składzie: Tadeusz Szarwaryn Teresa Kmera i Jakub Curyl oceniło bardzo wysoko umiejętności wszystkich uczestników i co za tym idzie, nie miało łatwego wyboru w przyznawaniu nagród. W konkursie udział wzięły wszystkie zespoły z terenu naszej gminy, które wystąpiły w dwóch kategoriach: „młodszej”- szkoły podstawowe oraz „starszej”- gimnazja.

W pierwszej kategorii najlepszy okazał się „Miłosz Nowakowski” ze Szkoły Podstawowej w Witoszowie Dolnym, który zaśpiewał piosenkę „Za tobą szalałem” i otrzymał Nagrodę Główną. Jury przyznało także I Nagrodę, a otrzymała ją Agata Wiśniewska ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Grodziszczu za wykonanie utworu „Poszukiwanie”.
W kategorii „starszej” Nagrodę Główną zdobył zespół „The Six” z Gimnazjum w Witoszowie Dolnym, I Nagrodę zaś grupa „Cztery wokale” z Gimnazjum w Lutomi Dolnej. Wszyscy uczestnicy wyjechali z dyplomami, nagrodami rzeczowymi i upominkami, które ufundowali: Gmina Świdnica, Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji oraz radni: Lucyna Mroczek, Ryszard Gawron, Piotr Błaszko oraz sołtys wsi Lutomia Dolna- Izabela Szmigiel.

Tegoroczny festiwal, co ważne podkreślenia, wzbogacił występ Klaudii Kutyby, uczennicy II klasy Szkoły Podstawowej w Lutomi Dolnej, laureatki wielu prestiżowych przeglądów piosenki dla dzieci, kilkukrotnej uczestniczki warsztatów wokalnych zorganizowanych pod patronatem Wójta Gminy Świdnica- Teresy Mazurek.

Poprzedni artykułPoprzyj petycję w sprawie poradni laktacyjnej
Następny artykułNietrzeźwy potrącił na pasach pieszego