Strona główna Wydarzenia Jaworzyna Śląska Miasto Dzieci czeka na przyjaciół

Miasto Dzieci czeka na przyjaciół

0

Od 4 do 8 lipca 2016 roku już po raz dziewiąty w Muzeum Przemysłu i Kolejnictwa w Jaworzynie Śląskiej zostaną zorganizowane warsztaty  dla około 200 dzieci z najbiedniejszych rodzin. Muzeum zamieni się w Miasto Dzieci. Potrzebne jest jednak wsparcie dorosłych.

Miasto Dzieci-fot

Zdjęcie archiwalne

Edukacyjna zabawa przeznaczona jest dla dzieci w wieku od 7 do 14 lat z domów dziecka i z niezamożnych rodzin . Na terenie Muzeum powstanie miasto, w którym dzieci będą pracować w najróżniejszych zawodach: konduktora, maszynisty, malarza taboru kolejowego, mechanika, kasjera, modelarza, krawca, strażnika ochrony kolei, lekarza, restauratora i ogrodnika.

Projekt realizowany będzie w trzech miastach jednocześnie (Jaworzyna Śląska, Katowice- Szopienice, Zabrze) i w każdym z nich dzieci będą zajmowały się pracami związanymi z przemysłem charakterystycznym dla danego regionu ( kolejnictwo, hutnictwo i górnictwo).

Zarabiając własne pieniądze dzieci nauczą się dysponowania i gospodarowania nimi. Istotny będzie również aspekt pracy w grupie i odpowiedzialności za powierzone narzędzia i przedmioty.

Każdy może zostać honorowym „Przyjacielem Miasta Dzieci”, poprzez udzielenie wsparcia finansowego, rzeczowego, lub zgłoszenie się do udziału w projekcie jako opiekun/wolontariusz. Muzeum poszukujemy osób chętnych do pomocy, które mogłyby nieodpłatnie nauczać dzieci śpiewu, tańca, czy wykonywać prace plastyczne. Informacji udziela dyrektor muzeum. KONTAKT-KLIKNIJ.

Poprzedni artykułLegalny grill w parku? Niemożliwe?
Następny artykułSkała zmienia się w pomnik [FOTO]