Strona główna Bez kategorii Kup pan deskę i odbuduj pomost!

Kup pan deskę i odbuduj pomost! [FOTO]

1

Tysiące wspomnień, zapach lata, przyjaźnie na całe życie i pierwsze miłości. A w centrum on – wspaniały, olbrzymi pomost, na którym można usiąść i pomachać nogami skoczyć do wody albo wyłożyć się na ręczniku. Centralny punkt harcerskiej bazy w Niesulicach przechodzi pierwszy w historii kapitalny remont i każdy może mieć tu własną deskę!

pomost Niesulice (1)

Letnia baza harcerska w Niesulicach od blisko 50 lat nierozerwalnie wiąże się ze Świdnicą. To miejsce najpiękniejszych wakacji dla tysięcy świdniczan, nie tylko harcerzy, ale i „cywilów”. – Pomost na jeziorze Niesłysz oczywiście jest największą atrakcją, nie ma co kryć – śmieje się hm. Violetta Sobczak z Hufca ZHP w Świdnicy. – W latach 80-tych konstrukcję postawiło wojsko. Pomost był stale konserwowany, wymienialiśmy co roku uszkodzone deski, ale wreszcie nadszedł czas na kapitalny remont. Prace ruszyły 5 czerwca. Na miejscu jest niewielka, ale bardzo sprawna ekipa, sprzyja pogoda, więc idzie sprawnie i szybko.

Dla harcerzy to olbrzymia inwestycja.  Ze starej konstrukcji zostają jedynie pale wbite w dno jeziora, reszta będzie nowa. Na całość hufiec wyda 30 tysięcy złotych. Udało się pozyskać wsparcie z Nadleśnictwa Świebodzin (2 tysiące złotych) i Fundacji Banku Zachodniego WBK (3 tysiące złotych plus praca wolontariuszy), ale każdy kolejny darczyńca jest mile widziany. Przed miesiącem Violetta Sobczak nieśmiało rzuciła pomysł, czy może by nie zorganizować akcji „Kup pan deskę”. Podchwycił go zastępca komendanta hm.Piotr Pamuła, który właśnie pracuje przy naprawie pomostu w Niesulicach.

Nie spodziewałam się tak dużego odzewu! Mamy już zgłoszenia od około 60 osób, które chcą mieć swój udział w odbudowie. Każdy może zażyczyć sobie wypalenia na desce imienia i nazwiska, co zrobimy po zakończeniu prac –  dodaje harcmistrzyni i zapewnia, że desek długo nie zabraknie. Jest ich aż 589!

Prace potrwają do końca tygodnia i już w lipcu pierwszy turnus będzie korzystał z nowego pomostu.

/asz/

Zdjęcia Hufiec ZHP Świdnica

Wpłat można dokonywać na konto:

Związek Harcerstwa Polskiego
Chorągiew Dolnośląska
Hufiec im. Szarych Szeregów w Świdnicy
ul. Lelewela 18, 58-100 Świdnica
Konto: BZ WBK S.A. O/Świdnica 66 1090 2369 0000 0006 0200 0234 

z dopiskiem”Deska. Wpłata na działalność statutową”.

Poprzedni artykułUwaga! Zmiany w rozkładzie jazdy pociągów
Następny artykułSpotkanie z Robertem Moskwą