Strona główna Bez kategorii Uwaga! Zmiany w rozkładzie jazdy pociągów

Uwaga! Zmiany w rozkładzie jazdy pociągów

0

W niedzielę, 12 czerwca, wchodzi w życie kolejny  rozkład jazdy pociągów, uwzględniający roboty torowe prowadzone latem. W związku z tym zmianie ulegną godziny odjazdów linii D5 Legnica-Świdnica Miasto-Dzierżoniów Śląski-Kłodzko Główne-Kudowa Zdrój i D16 Wrocław Główny-Jaworzyna Śląska-Świdnica Miasto-Dzierżoniów Śląski-Kamieniec Ząbkowicki.

szynobus pesa link

Dzień później – w poniedziałek 13 czerwca, rozpoczną się szeroko zakrojone prace remontowe na jednotorowej linii kolejowej ze Strzelina do Kamieńca Ząbkowickiego. Dla pasażerów podróżujących z Wrocławia do Kłodzka oznaczać to będzie konieczność przesiadek i godzinny przejazd autobusami komunikacji zastępczej.

Przy tej okazji, w związku ze zmianą obiegu składów i koniecznością wysyłania szynobusu dla obsługi nocnego pociągu do Kłodzka, pojawi się nowe połączenie kolejowe z Wrocławia do Piławy Górnej, Ząbkowic Śląskich i Kamieńca Ząbkowickiego. Począwszy od 13 czerwca, wieczorny pociąg z Wrocławia (odj. 20:38) do Dzierżoniowa (przyj. 22:00) zostanie wydłużony przez Piławę Górną (przyj. 22:15) i Ząbkowice Śląskie (przyj. 22:28) do Kamieńca. Analogicznie od 14 czerwca poranny kurs z Dzierżoniowa (odj. 5:59) do Wrocławia (przyj. 7:22) rozpocznie bieg w Kamieńcu Ząbkowickim, umożliwiając mieszkańcom Ząbkowic Śląskich (odj. 5:31) i Piławy Górnej (odj. 5:44) codzienny, bezpośredni dojazd do Świdnicy i Wrocławia.

Po zakończeniu robót, prędkość na wyremontowanym odcinku wzrośnie do 100 km/h, poprawie ulegnie również stan przejazdów. Prace zakończą się w sobotę, 3 września – informują Koleje Dolnośląskie.

ZMIENIONE ROZKŁADY JAZDY:

D5 Legnica-Świdnica Miasto-Dzierżoniów Śląski-Kłodzko Główne-Kudowa Zdrój KLIKNIJ!

D16 Wrocław Główny-Jaworzyna Śląska-Świdnica Miasto-Dzierżoniów Śląski-Kamieniec Ząbkowicki KLIKNIJ!

Poprzedni artykułW każdej chwili mogą zawyć syreny
Następny artykułKup pan deskę i odbuduj pomost! [FOTO]