Strona główna Temat dnia Doczekali się podwórka Nivea

Doczekali się podwórka Nivea [FOTO]

1

Przez kilka miesięcy dzieci dopytywały, kiedy zaczną się tu bawić, aż wreszcie przestały pytać i oswoiły się z myślą, że plac zabaw nie jest do zabawy. Dzisiaj po raz pierwszy nareszcie przetestowały stojące od listopada ubiegłego roku urządzenia i zachwytom nie było końca. Na wyczekanym podwórku Nivea dzisiaj oficjalnie przecięto wstęgę.

Podwórko Nivea (7)

Niemal dokładnie rok temu Świdnica była w euforii. Udało się! Dzięki mobilizacji tysięcy ludzi, wielu instytucji i organizacji udało się wysłać aż 220 tysięcy głosów i wejść do szczęśliwej 20-tki miejsc w Polsce, w których w ramach akcji „Podwórko Nivea” miał powstać plac zabaw jak z marzeń. – To była prawdziwa radość – wspomina dzisiaj Małgorzata Anklewicz, dyrektorka Miejskiego Przedszkola Integracyjnego nr 16 w Świdnicy. – Lista tych, którym powinniśmy dziękować jest bardzo, bardzo długa. Na początku jest jednak jedna mama – pani Agnieszka Rybczyńska, która usłyszała w radiu o konkursie i zdołała zarazić inicjatywą kolejne osoby.

Od lat przedszkole marzyło o nowoczesnym placu zabaw. – Mamy wspaniały teren i oczami wyobraźni  widzieliśmy piękne urządzenia dla dzieci. Kiedy nadarzyła się okazja, trzeba było z niej skorzystać – dodaje dyrektorka. Klikał kto mógł – harcerze, urzędnicy, szkoły, zaprzyjaźnione przedszkola, firmy.

Bardzo byliśmy rozczarowani, kiedy nagle zaczęły się problemy z budową placu. Miał być oddany do użytku wczesną wiosną, a tymczasem przeciągnęło się aż do teraz. Nie mieliśmy jednak na to żadnego wpływu – rozkłada ręce Małgorzata Anklewicz.

– Wszystkim było smutno. Mój syn najpierw codziennie dopytywał, kiedy będzie można się bawić, potem przestał i to było jeszcze smutniejsze – mówi Przemysław, tata Julka. – Dzisiaj zdążył przetestować wszystko i zapewnia, że jest super. Na tym placu są urządzenia, jakich nie ma na żadnym innym.

Oprócz tradycyjnej huśtawki, piaskownicy i zjeżdżalni jest także mini ścianka wspinaczkowa i urządzenia do gier zręcznościowych. Całość inwestycji ma wartość około 180 tysięcy złotych. – Ten plac jest dla wszystkich mieszkańców Świdnicy. Zapraszamy dzieci z rodzicami od rana do 20.00 – zachęca dyrektorka.

Uroczystość otwarcia połączona była z XV Festynem Integracyjnym. Podczas pięknej pogody bawiły się całe rodziny, a dobrej zabawy życzyli maluchom przedstawiciele władz miasta z prezydent Beatą Moskal-Słaniewską.

/asz/

Zdjęcia Artur Ciachowski

Poprzedni artykułBoisko widmo [FOTO]
Następny artykułTo będzie ich pierwszy konkurs