Strona główna Kultura To będzie ich pierwszy konkurs

To będzie ich pierwszy konkurs

0

W czwartek, 9 czerwca do Świdnicy zjedzie prawie setka uczniów pierwszych i drugich klas ze szkół muzycznych pierwszego stopnia z niemal całej Polski. Staną do rywalizacji o prawdopodobnie pierwszy laur w swoim życiu.

fortepian

Rozpoczynają się XI Miniaturowe Zmagania Najmłodszych Pianistów. Jest to konkurs dla najmłodszych adeptów sztuki pianistycznej( klasy I i II ), założeniem którego jest takie wprowadzenie uczniów w formę konkursu , które pozwoli wszystkim uczestnikom przeżyć radość z publicznej prezentacji, a także bardzo motywować do dalszej pracy .

Mamy już potwierdzony udział ponad 90 uczestników z różnych regionów Polski – mówi Beata Bartko-Kozieł p.o. dyrektora PSM I stopnia w Świdnicy – inicjatorką tego wydarzenia jest Katarzyna Bajorek, nauczyciel fortepianu świdnickiej szkoły muzycznej, która miała okazję podpatrywać podobne konkursy w Polsce i na świecie i nasz, świdnicki jest wypadkową jej doświadczeń.

Przesłuchania konkursowe rozpoczną się już o godz.8:30 w auli szkoły muzycznej, zaś koncert laureatów zaplanowany został na godzinę 17:00. Wstęp wolny.

/wrt/

zdjęcie Facebook

Poprzedni artykułDoczekali się podwórka Nivea [FOTO]
Następny artykułRemont na 3 Maja w Świebodzicach, są objazdy