Strona główna Bez kategorii Ditroit w rzepaku i w chmurach

Ditroit w rzepaku i w chmurach [POSŁUCHAJ]

3

Gitarowe riffy, w tle rzepak, a w tytule Kino „Gdynia”. Świdnicki zespół rockowy nagrał teledysk do piosenki, która może spodobać się wszystkim, którzy do nieczynnego już budynku przy Zygmuntowskiej zabierali na film swoją dziewczynę. Można także posłuchać zupełnie nowego utworu grupy „W oceanie chmur.”

Ditroit

 – „Kino Gdynia” to podróż sentymentalna, o nieodwzajemnionej miłości i soli z popcornu pomiędzy zębami! – piszą muzycy. Piosenka została nagrana na żywo (!) podczas sesji w podświdnickich plenerach.

Bardziej lirycznie brzmi „W oceanie chmur”, najnowszy singiel zapowiadający płytę „Odpalamy”, która ma się ukazać we wrześniu.

Ditroit o sobie:

Początki zespołu DITROIT sięgają połowy 2013 roku, kiedy to muzycy nieistniejącej już grupy Zero Procent (Krzysztof „Chris” Brzeziński, Daniel „Dada” Urbaniak, Maciej „Max” Magoch)*, zaprosili do pracy nad wspólnym, jednorazowym projektem Michała „Miśka” Kulniewa. To, co z założenia miało być niezobowiązującym projektem studyjnym, za sprawą powstałej chemii i niesamowitej atmosfery wśród muzyków, przerodziło się w regularny zespół, jeszcze przed końcem prac nad pierwszym utworem.

Pop-rockowy styl dawnego Zero Procent zastąpiło mocniejsze, rockowe brzmienie, z kolei „Misiek” z łatwością odnalazł się w nieco lżejszym repertuarze, a dotychczasowe doświadczenie muzyczne wniesione przez każdego członka zespołu sprawiło, że codzienna praca nad nową muzyką przebiegała niezwykle łatwo i przyjemnie.

Po niespełna trzech latach współpracy, zespół w swoim studiu kończy mixy debiutanckiego krążka, którego premierę ogłosi niebawem. Do tej pory zrealizował, również samodzielnie, cztery teledyski, które można obejrzeć na youtube.com/DitroitTV , a singiel „W oceanie chmur” jest najnowszą propozycją od Ditroit.

Poprzedni artykułChcą odwołać wójta Marcinowic
Następny artykułGryfiada przejdzie ulicami Świdnicy