Strona główna Wydarzenia Świdnica Amerykanin w gimnazjum

Amerykanin w gimnazjum

0

Posługiwanie się językiem angielskim nie jest nam obce – mówią uczniowie Gimnazjum Unii Europejskiej w Lutomi Dolnej. Okazję do sprawdzenia swoich umiejętności mieli uczniowie klas II i III. Wszystko za sprawą Douglasa Ades, obywatela Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej, który od 25 lat regularnie przyjeżdża do Polski i od ponad 10 lat odwiedza szkoły w ramach programu English Teaching. Tym razem zawitał do Lutomi Dolnej – informuje Janusz Waligóra z UG Świebodzice.

Amerykańska wizyta w Lutomi Dolnej

Do programu English Teaching placówka oświatowa w Lutomi Dolnej przystąpiła w 2014 r. Celem projektu było promowanie naszego obszaru, w którym znajduje się szkoła i z którego pochodzą nasi uczniowie. Dlatego też razem z uczniami gromadziliśmy informacje o naszej okolicy i tłumaczyliśmy zdobyte materiały na język angielski. Dzięki temu powstał przewodnik o naszym terenie pt „Our Surroundings” oraz krótki film reklamowy, a wszystko to w języku angielskim – podkreśla Joanna Kulig, koordynator projektu i nauczyciel języka angielskiego.

Podczas wizyty w gimnazjum w Lutomi Douglas Ades, starszy konsultant Polsko – Amerykańskiej Fundacji Wolności poprowadził zajęcia z uczniami kl. II i III, jako native – speaker, bo posługuje się tylko językiem angielskim. Dzieci przyjęły go entuzjastycznie, bo to pełen ogromnej energii i zapału człowiek. Na co dzień mieszka w Kalifornii, ma żonę Polkę i często bywa w naszym kraju. – Pan Ades pokazywał slajdy i opowiadał o najciekawszych miejscach, a potem rozmawiał z nami na różne tematy w zależności od stopnia opanowania języka angielskiego – mówili uczniowie.

Krótko po wizycie sam wykładowca przesłał serdeczne podziękowania.

Pragnę serdecznie podziękować za gościnę oraz możliwość spotkania z Paniami oraz uczniami Gimnazjum in. U.E. w Lutomi Dolnej. Wizyta w szkole była dla mnie i dla mojej żony niezwykle miłym przeżyciem. Spotkanie z uczniami pokazało, jak bardzo potrzebne są podobne inicjatywy. Aktywne uczestniczenie uczniów w lekcji angielskiego oraz bardzo ciekawe pytania, które przygotowali są dowodem na to, że fundusze przekazane przez Polsko-Amerykańską Fundację Wolności z pewnością zostały wykorzystane bardzo dobrze. Jestem niezmiernie szczęśliwy, że mogłem choć trochę urozmaicić program nauczania. Gratulujemy tak doskonale prowadzonej szkoły, czego dowodem są mądrzy, kreatywni, ciekawi świata i radośni uczniowie. Mam nadzieję, że będziemy mogli również w przyszłości odwiedzić gimnazjum w Lutomi Dolnej oraz uczącą się w nim młodzież. Życzę Paniom oraz całej kadrze nauczycielskiej dalszych sukcesów dydaktycznych i wychowawczych, a uczniom doskonałych ocen na świadectwach. Bardzo dziękujemy za film o przepięknych okolicach Lutomi oraz broszurki o okolicznych zabytkach wykonane przez uczniów, które są miłą pamiątką naszej wizyty w gimnazjum.

Poprzedni artykułPirat drogowy z promilami
Następny artykułBliźniaki przywitane [FOTO]