Strona główna Bez kategorii Wieniec i pamięć w rocznicę zakończenia wojny

Wieniec i pamięć w rocznicę zakończenia wojny [FOTO]

0

Pamięć i wdzięczność zwołała dziś pod pomnik na placu Grunwaldzkim kilkadziesiąt osób, które pamiętały o tym, czym była II wojna światowa i jakie skutki wywołała. Ofiary wojny uczczono minutą ciszy.

dzień_zwyciestwa (2)

W uroczystości wzięli udział członkowie Związku Kombatantów Rzeczypospolitej Polskiej i Byłych Więźniów Politycznych, Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej, Związku Sybiraków, Związku Inwalidów Wojennych RP, Związku Więźniów Politycznych Okresy Stalinowskiego, Związku Żołnierzy Wojska Polskiego, Towarzystwa Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich, Zrzeszenia Wolność i Niezawisłość. Były władze Świdnicy i powiatu świdnickiego. W oprawie uroczystości pomogli harcerze hufca Świdnica oraz członkowie „Strzelca”.

W krótkim wystąpieniu Beata Moskal-Słaniewska, prezydent Świdnicy powiedziała, że do wolności wiodły długie i kręte drogi i przewrotna historia pokazała, że do prawdziwej wolności było jeszcze daleko. Podziękowała nielicznym już kombatantom, którzy byli na uroczystości, że mieli siłę i odwagę przeciwstawić się potędze hitleryzmu, obiecała im pamięć i wdzięczność. I niezbędną pomoc.

Po uroczystości, kombatanci zostali podjęci obiadem przez władze Świdnicy. Ostatnim punktem obchodów rocznicy zakończenia II wojny światowej jest koncert orkiestry dętej Music Label, w świdnickim teatrze o godz.16.00

/wrt/

zdjęcia Łukasz Kufner

Poprzedni artykułŚwięto patrona Diecezji Świdnickiej
Następny artykułSokół wygrywa w Świdnicy