Strona główna Sport Piłka ręczna Sokół wygrywa w Świdnicy

Sokół wygrywa w Świdnicy

0

Piłkarzom ŚKPR-u Świdnica nie udało się udanie pożegnać z kibicami. Po dobrej pierwszej i słabszej drugiej połowie świdniczanie ulegli Sokołowi Browar Kościerzyna 22:25 (12:9). Bez względu na wynik ostatniego meczu z Wybrzeżem Gdańsk, ŚKPR zapewnił sobie trzynaste miejsce w tabeli, oznaczające degradację do II ligi. Mając na uwadze problemy innych klubów, być może po raz drugi z rzędu Szarym Wilkom uda się szczęśliwie zachować pierwszoligowy byt.

skpr

Pierwsza połowa miała bardzo interesujący przebieg. Goście rozpoczęli od prowadzenia 4:0, ale gdy podopieczni Konrada Schneidera poprawili grę w defensywie, wynik szybko zmienił się na korzyść ŚKPR-u. W 17. minucie do remisu 7:7 doprowadził Kamil Rogaczewski, a cztery minuty później było już 10:7. Do przerwy gospodarze utrzymali trzy bramki przewagi (12:9) i wydawało się, że są na dobrej drodze do czwartego zwycięstwa w tym sezonie. Niestety, w drugiej części ŚKPR zagrał znacznie gorzej. Świetnie dysponowany w tym dniu Artem Yefimenko (8 goli) próbował trzymać wynik pod kontrolą, ale w pojedynkę niewiele mógł zdziałać. Kolegów dopadła strzelecka niemoc. Nawet w najbardziej dogodnych sytuacjach nie trafiali w bramkę lub też poprawiali statystyki dobrze dysponowanemu bramkarzowi Sokoła Michałowi Świrkule. Ostatni raz ŚKPR był na prowadzeniu w 45. minucie (16:15). Przeciwnicy również nie wystrzegali się błędów, ale jednak byli nieco bardziej regularni. W ostatnich pięciu minutach uzyskali przewagę dwóch goli i zapewnili sobie dwa punkty.

ŚKPR Świdnica – Sokół Browar Kościerzyna 22:25 (12:9)

ŚKPR: Wasilewicz – Yefimenko 8, K. Rogaczewski 5, Makowiejew 4, Piędziak 2, Bruy 2, Dziwiński 1, Bieżyński, Chaber, Kijek, Motylewski, P. Rogaczewski

Sokół Browar: Świrkula – Reichel 6, Jasowicz 5, Skwierawki 3, Bednarek 3, Piechawski 2, Szala 2, Bronk 2, Czaja 2, Żynda