Strona główna Sport Lekkoatletyka Walczyli o awans do finału strefowego

Walczyli o awans do finału strefowego

0

Rywalizacja lekkoatletów to jedna z ostatnich imprez rozgrywana w ramach “Współzawodnictwa szkolnego 2015-2016”. We wtorek, 10 maja na obiekcie na osiedlu Zawiszów w szranki stanęli uczniowie ze świdnickich szkół podstawowych.

osir

Dzieci z sześciu przybyłych reprezentacji wzięły udział w pięciu konkurencjach biegowych i trzech technicznych. Zawodnicy walczyli o medale w klasyfikacji indywidualnej, jak również o punkty dla całej drużyny. Tu liczyła się suma punktów trójki najlepszych uczniów z każdej konkurencji. Jednocześnie uczestnicy igrzysk rywalizowali o awans na dalszy szczebel zawodów. Po sześciu najlepszych zawodników i zawodniczek z każdej konkurencji uzyskało awans do finału strefy wałbrzyskiej, który odbędzie się także w Świdnicy – 16 maja o godz. 11.00 na Zawiszowie. Do strefy dostały się też trzy najlepsze sztafety. Tam nasi zawodnicy powalczą o finał dolnośląski. Do zakończenia tegorocznej edycji “Współzawodnictwa szkolnego 2015-2016” pozostały dwie imprezy lekkoatletyczne najmłodszych zawodników: wielobój klas I-II oraz III-IV.

Klasyfikacja indywidualna:

Dziewczęta:

60 m
1. Katarzyna Włosińska – SP 8 – 9,20 (9 pkt)
2. Alicja Wójciak – SP 8 – 9,27 (7 pkt)
3. Natalia Iwanicka – NSP Bliżej Dziecka – 9,49 (6 pkt
4. Anna Bukszyńska – SP 6 – 9,50 (5 pkt)
5. Martyna Trelewska – SP 6 – 9,62 (5 pkt)
6. Katarzyna Apostolska – SP 4 – 9,70 (4 pkt)
7. Anastazja Dominas – SP 8 – 9,76 (4 pkt)
8. Wiktoria Dybciak – SP 4 – 9,81 (4 pkt)
9. Weronika Dudowicz – NSP Bliżej Dziecka – 9,82 (3 pkt)
10. Magdalena Pilch – SP 315 – 9,84 (3 pkt)
11. Iga Urbańczyk – SP 1 – 9,95 (3 pkt)
12. Wiktoria Bromm – SP 6 – 10,01 (3 pkt)
13. Dominika Trzyna – SP 1 – 10,06 (2 pkt)
14. Nina Jasiecka – NSP Bliżej Dziecka – 10,08 (2 pkt)
15. Alicja Kowalska – SP 1 – 10,25 (2 pkt)
16. Eliza Parkitna – SP 4 – 11,21 (2 pkt)

300 m
1. Anna Drożdż – SP 8 – 49,04 (9 pkt)
2. Alicja Klag – SP 4 – 51,69 (7 pkt)
3. Julia Nowak – SP 6 – 53,91 (6 pkt)
4. Dominika Szymul – SP 4 – 54,06 (5 pkt)
5. Zuzanna Wolińska – SP 1 – 54,80 (5 pkt)
6. Amelia Cieślak – SP 1 – 55,62 (4 pkt)
7. Żaneta Kriebel – SP 6 – 55,93 (4 pkt)
8. Julia Kruczek – SP 4 – 57,28 (4 pkt)
9. Natalia Cichosz – SP 8 – 57,87 (3 pkt)
10. Klaudia Kolanek – SP 6 – 59,18 (3 pkt)
11. Wiktoria Rafalont – SP 8 – 59,66 (3 pkt)
12. Natalia Szczepaniuk – SP 1 – 1.07,19 (3 pkt)

600 m
1. Weronika Kolanek – SP 6 – 2.03.60 (9 pkt)
2. Alicja Uroda – SP 4 – 2.03,86 (7 pkt)
3. Zuzanna Bednarz – SP 8 – 2.08,28 (6 pkt)
4.Noemi Luzar – SP 8 – 2.11,99 (5 pkt)
5. Sandra Pęczar – SP 6 – 2.15,74 (5 pkt)
6. Maria Kutyło – SP 4 – 2.23,30 (4 pkt)
7. Wiktoria Wszoła – SP 6 – 2.33,91 (4 pkt)

Skok w dal:
1. Hanna Drozd – SP 4 – 4,21 (9 pkt)
2. Weronika Olejnik – SP 6 – 3,85 (7 pkt)
3. Zuzanna Rut – SP 8 – 3,82 (6 pkt)
4. Sandra Matyszczyk – SP 4 – 3,73 (5 pkt)
5. Aleksandra Bylicka – SP 6 – 3,70 (5 pkt)
6. Weronika Koroblowska – SP 8 – 3,60 (4 pkt)
7. Amelia Bakun – SP 6 – 3,60 (4 pkt)
8. Lena Niemczyk – SP 4 – 3,58 (4 pkt)

Pchnięcia kulą (3 kg):
1. Kornelia Zarębińska – SP 4 – 9,00 (9 pkt)
2. Aleksandra Skóra – SP 6 – 8,55 (7 pkt)
3. Theofani Kułak – SP 1 – 8,20 (6 pkt)
4. Karina Krzykawka – SP 315 – 7,95 (5 pkt)
5. Magdalena Partyka – SP 6 – 7,11 (5 pkt)
6. Kamila Kuszel – SP 1 – 7,05 (4 pkt)
7. Laura Nowotna – SP 1 – 6,90 (4 pkt)
8. Wiktoria Bejster – SP 8 – 6,73 (4 kt)
9. Natalia Chmielarska – SP 6 – 6,49 (3 pkt)
10. Dominika Gołębiewska – SP 4 – 6,32 (3 pkt)
11.Julia Filipiak – NSP Bliżej Dziecka – 5,42 (3 pkt)

Rzut piłeczką palantową:
1. Natalia Czub – SP 1 – 44,00 (9 pkt)
2. Natalia Piestrak – SP 315 – 40,00 (7 pkt)
3. Magdalena Podraza – SP 8 – 39,50 (6 pkt)
4. Sandra Skierś – NSP ej Dziecka – 37,50 (5 pkt)
5. Oliwia Szczepaniuk – SP 8 – 31,00 (5 pkt)
6. Ewelina Kalicka – SP 4 – 31,00 (4 pkt)
7. Maja Sarzyńska – SP 6 – 29,50 (4 pkt)
8. Dominika Sokołowska – SP 4 – 29,00 (4 pkt)
9. Ada Jęczmień – SP 1 – 28,00 (3 pkt)
10. Hanna Wieliczko – SP 4 – 28,00 (3 pkt)
11. Luiza Halkowicz – SP 1 – 27,00 (3 pkt)
12. Wiktoria Pilch – SP 8 – 24,00 (3 pkt)
13. Natalia Mika – SP 6 – 20,00 (2 pkt)
14. Weronika Wojciechowska – SP 6 – 18,00 (2 pkt)

Sztafeta 4×100 m:
1. SP 8 – 1.03,57 (9 pkt)
2. SP 4 – 1.03, 98 (7 pkt)
3. SP 1 – 1.06,05 (6 pkt)
4. SP 6 – 1.07,25 (5 pkt)

Chłopcy:

60 m
1. Hubert Konstanty – SP 6 – 8,46 (9 pkt)
2. Oskar Leśniak – SP 6 – 8,82 (7 pkt)
3. Krystian Nowakowski – SP 315 – 9,03 (6 pkt)
4. Łukasz Jajko – SP 4 – 9,14 (5 pkt)
5. Tomasz Antoniak – SP 8 – 9,16 (5 pkt)
6. Patryk Woroch – SP 4 – 9,21 (4 pkt)
7. Stanisław Madziara – SP 1 – 9,35 (4 pkt)
8. Kacper Mendes – SP 4 – 9,39 (4 pkt)
9. Jakub Kosakowski – SP 6 – 9,41 (3 pkt)
10. Norbert Majewski – SP 8 – 9,46 (3 pkt)
11. Dawid Suppa – SP 315 – 9,60 (3 pkt)
12. Martin Westerlich – SP 1 – 10,38 (3 pkt)

300 m
1. Rafał Dzidek – SP 6 – 47,41 (9 pkt)
2. Kordian Stramek – SP 4 – 49,13 (7 pkt)
3. Jakub Zarzycki – SP 8 – 49,14 (6 pkt)
4. Bartosz Doliński – SP 6 – 49,72 (5 pkt)
5. Hubert Młynarczuk – SP 4 – 52,76 (5 pkt)
6. Kacper Komar – SP 6 – 53,13 (4 pkt)
7. Konrad Jaskuła – SP 4 – 56,61 (4 pkt)
8. Kacper Zygmunt – SP 1 – 56,90 (4 pkt)
9. Igor Tuński – NSP Bliżej Dziecka – 58,11 (3 pkt)
10. Jarosław Solski – SP 1 – 1.00,00 (3 pkt)
11. Maksymilian Marchlewicz – NSP Bliżej Dziecka – 1.06,03 (3 pkt)
12. Norbert Paradowski – SP 1 – 1.07,06 (3 pkt)
PK – Szymon Dominik – SP 6 – 54,16

1000 m
1. Kacper Stachurski – SP 4 – 3.25,39 (9 pkt)
2. Oskar Cebula – SP 4 – 3.27,24 (7 pkt)
3. Jan Koczut – SP 8 – 3.32,87 (6 pkt)
4. Maciej Kmiecik – SP 6 – 3.37,80 (5 pkt)
5. Konrad Walendzik – SP 6 – 3.38,20 (5 pkt)
6. Igor Kańczuga – SP 1 – 3.40,20 (4 pkt)
7. Janusz Zalewski – SP 6 – 3.44,24 (4 pkt)
8. Jakub Łużny – NSP Bliżej Dziecka – 3.46,75 (4 pkt)
9. Oliwier Kuczek – SP 4 – 3.50,34 (3 pkt)
10. Łukasz Trybuszewski – SP 1 – 3.51,18 (3 pkt)
11. Robert Kaźmierczak – SP 1 – 4.05,01 (3 pkt)

Pchnięcie kulą (4 kg):
1. Mateusz Podbielski – SP 6 – 8,99 (9 pkt)
2. Daniel Worobiec – SP 4 – 8,60 (7 pkt)
3. Adrian Skrzypnik – SP 4 – 8,52 (6 pkt)
4. Jakub Panas – SP 8 – 7,60 (5 pkt)
5. Seweryn Miodek – NSP Bliżej Dziecka – 7,60 (5 pkt)
6. Dominik Fidorowicz – SP 6 – 7,55 (4 pkt)
7. Michał Przyborowski – SP 6 – 7,25 (4 pkt)
8. Krzysztof Mazurkiewicz – SP 4 – 7,05 (4 pkt)
9. Eryk Tuński – NSP Bliżej Dziecka – 6,95 (3 pkt)
10. Błażej Kłosak – NSP Bliżej Dziecka – 6,70 (3 pkt)
11. Jakub Stolarczyk – SP 8 – 6,42 (3 pkt)
PK – Mateusz Kubas – SP 4 – 6,23

Skok w dal:
1. Fabian Tragarz – SP 6 – 4,40 (9 pkt)
2. Kacper Zakrocki – SP 1 – 4,28 (7 pkt)
3. Aleksander Zelek – SP 4 – 4,10 (6 pkt)
4. Krystian Ostaszewski – SP 6 – 3,88 (5 pkt)
5. Bartosz Kaczmarczyk – SP 6 – 3,83 (5 pkt)
6. Marcel Nóżka – SP 315 – 3 ,80 (4 pkt)
7. Mateusz Fąfara – SP 4 – 3,77 (4 pkt)
8. Jakub Stadnik – SP 4 – 3,72 (4 pkt)
9. Fabian Pitura – NSP Bliżej Dziecka – 3,70 (3 pkt)
10. Łukasz Sałata – SP 8 – 3,35 (3 pkt)
11. Jakub Strąk – NSP Bliżej Dziecka – 3,20 (3 pkt)
PK – Mateusz Kapoi – SP 4 – 4,29

Rzut piłeczką palantową:
1. Ksawery Istelski – 60,00 (9 pkt)
2. Bartłomiej Gołembiowski – SP 6 – 54,50 (7 pkt)
3. Kamil Ulanowski – SP 4 – 47,00 (6 pkt)
4. Hubert Barcik – SP 6 – 46,50 (5 pkt)
5. Mateusz Górzny – SP 8 – 46,00 (5 pkt)
6. Kacper Kaczmarek – SP 315 – 45,50 (4 pkt)
7. Wiktor Suchołbiak – NSP Bliżej Dziecka – 42,00 (4 pkt)
8. Sebastian Wudniak – SP 4 – 40,50 (4 pkt)
9. Paweł Lurka – NSP Bliżej Dziecka – 40,00 (3 pkt)
10. Michał Pietrzak – SP 4 – 40,00 (3 pkt)
11. Juliusz Ćwirko – SP 1 – 38,00 (3 pkt)
12. Karol Walichnowski – SP 315 – 37,50 (3 pkt)
13. Jakub Derda – SP 1 – 37,50 (2 pkt)
14. Kacper Błaszczyk – SP 315 – 35,50 (2 pkt)
15. Kacper Gromkiewicz – NSP Bliżej Dziecka – 35,50 (2 pkt)
16. Dominik Romanow – SP 1 – 33,00 (2 pkt)
PK – Kamil Krzywy – SP 6 – 44,00

Sztafety 4×100 m:
1. SP 6 – 59,00 (9 pkt)
2. SP 8 – 1.00,87 (7 pkt)
3. SP 4 – 1.02,18 (6 pkt)
4. SP 1 – 1.02, 56 ( 5 pkt)
5. SP 315 – 1.03,66 (4 kt)
6. NSP Bliżej Dziecka – 1.04,03 (4 pkt)

Klasyfikacja drużynowa (z punktacją do współzawodnictwa):

Dziewczęta:
1. SP 6 – 88 pkt (10 pkt)
2. SP 4 – 85 pkt (8 pkt)
3. SP 8 – 83 pkt (7 pkt)
4. SP 1 – 54 pkt (6 pkt)
5. NSP Bliżej Dziecka – 19 pkt (5 pkt)
6. SP 315 – 15 pkt (4 pkt)

Chłopcy:
1. SP 6 – 117 pkt (10 pkt)
2. SP 4 – 98 pkt (8 pkt)
3. SP 1 – 46 pkt (7 pkt)
4. SP 8 – 43 pkt (6 pkt)
5. NSP Bliżej Dziecka – 40 pkt (5 pkt)
6. SP 315 – 27 pkt (4 pkt)