Strona główna Wydarzenia Świdnicka Fundacja „Serce” wyróżniona

Świdnicka Fundacja „Serce” wyróżniona

1

Społeczność Gimnazjum nr 23 w Warszawie uhonorowała świdnicką Fundację „Serce” medalem „Ludziom czyniącym dobro” im. Ireny Sendlerowej. Szkoła od 2008 roku nosi imię bohaterki, która uratowała z warszawskiego getta 2 tysiące dzieci. Wśród wyróżnionych znalazła się również Anna Komorowska, była pierwsza dama.

IMG_4304

Anna Komorowska i Adriana Michalak. Zdjęcie użyczone

Gimnazjum medale wręcza od 2009 roku w rocznicę śmierci Ireny Sendlerowej. Podobnie stało się 12 maja. Podczas uroczystości z udziałem Rzecznika Praw Dziecka Marka Michalaka i minister edukacji narodowej Anny Zalewskiej odznaczono 9 osób oraz 1 instytucję: małżonkę byłego prezydenta Annę Komorowską, prof. Elżbietę Starosławską, Annę Korczak, Marzannę Adamiak, Włodzimierza Paszyńskiego, Rafała Chomicza, Tomasza Balcerka, ks. Andrzeja Kowalskiego, Małgorzatę Gutowską-Adamczyk oraz Fundację Serce – Europejskie Centrum Przyjaźni Dziecięcej ze Świdnicy.

IMG_4344

Fundacja SERCE – Europejskie Centrum Przyjaźni Dziecięcej  w Świdnicy powstała w 2005 roku z potrzeby serca. Pomaga dzieciom niepełnosprawnym, chorym i okaleczonym przez los – takim, które potrzebują społecznego wsparcia. Swoje korzenie wywodzi ze Stowarzyszenia Przyjaciół Dzieci Chorych „Serce” w Świdnicy. Wspólnie realizują program i prowadzą placówkę Centrum Przyjaźni Dziecięcej, w której realizowana jest praca wychowawczo-terapeutyczna dla dzieci zagrożonych wykluczeniem społecznym. Fundacja była inicjatorem i propagatorem akcji „Polscy Artyści Plastycy – Dzieciom”, realizowanej w kraju i zagranicą. Od kilku lat prowadzi akcję List do Mikołaja, w ramach której realizuje się dziecięce marzenia. Działania Fundacji skoncentrowane są na obronie i promocji praw dziecka.

Medal w imieniu Fundacji odebrała prezes Adriana Michalak.

/opr.red./

Poprzedni artykułWalczyli o awans do finału strefowego
Następny artykułSP 4 na trzecim stopniu podium