Strona główna Bez kategorii Na drzewa i kwiaty jeszcze poczekamy

Na drzewa i kwiaty jeszcze poczekamy

3

Powoli mija okres, kiedy posadzone drzewa mają szansę ukorzenić się i przetrwać letnie upały. Tymczasem inwestor, który dostał zgodę na wycinkę drzew pod budowany supermarket, odkłada realizację nałożonego na siebie obowiązku.

drzewa 1

Okolica supermarketu straszy. Na nowym rondzie ugór porastają coraz wyższe chwasty, nieliczne drzewa z trudem pokrywają się liśćmi.

Miasto w lipcu 2014 wydało przedsiębiorcy decyzję na wycięcie drzew z jego działek przy ulicy Ceglanej, gdzie powstała inwestycja. Zgoda objęła 162 drzewa, głównie topole, młode dęby, głogi. Przedsiębiorca mógł je usunąć pod warunkiem zastąpienia wycinanych drzew określoną liczbą nowych nasadzeń.  

Jak się okazuje, inwestor ma czas na nasadzenia do 30 listopada br. Powinien posadzić 216 drzew liściastych i 72,5 m2 powierzchni krzewów.

Rondo przy Kauflandzie jest własnością GDDKiA. Miasto jest zainteresowane jego przejęciem i urządzeniem. Podczas ostatnich rozmów we Wrocławiu złożony został wniosek o wyrażenie zgody na przejęcie tego terenu przez gminę, na okres 5 lat.

Mamy przygotowaną koncepcją zagospodarowania i wizualizacją terenu – wyjaśnia Magdalena Dzwonkowska, rzecznik prasowy UM. – Oczekujemy na decyzję GDDKiA i jednocześnie poszukujemy wolnych środków na realizację tego zadania. Dodam również, że na przełomie maja i czerwca, po rozstrzygnięciu przetargu, przy ul. E. Plater pojawi się zieleń średnia i niska. Nasadzenia wykonane zostaną na terenach należących do miasta, jak również do Spółdzielni Mieszkaniowej.

Koncepcja zagospodarowania została ustalona w porozumieniu z przedstawicielami spółdzielni i mieszkańcami tego rejonu miasta.

/wrt/

Poprzedni artykułMammobus stanie w Marcinowicach
Następny artykułWalczyli o awans do finału strefowego