Strona główna Wydarzenia Marcinowice Mammobus stanie w Marcinowicach

Mammobus stanie w Marcinowicach

0

W najbliższą środę w Marcinowicach będzie można zrobić mammografię w ramach bezpłatnej akcji profilaktycznej. Mammobus stanie na parkingu pod Urzędem Gminy.

mammograf

18 maja w godz. 10:00-15:00 na parkingu przy Urzędzie Gminy w Marcinowicach ul. Tuwima 2, przeprowadzone zostaną badania mammograficzne finansowane przez NFZ.

Badania będą realizowane w mammobusie, który jest przystosowany do przeprowadzania badań w miejscowościach pozbawionych sprzętu mammograficznego. Dzięki temu dostępność do badań posiada większa liczba kobiet. Mammografia to możliwość na szybkie wykrycie ewentualnych zmian w piersiach już we wczesnym stadium, co daje szansę na pełne wyleczenie.

Bezpłatne badania przeznaczone są do pań w wieku od 50 do 69 roku życia. Należy wcześniej zarejestrować się: telefonicznie pod numerem stacjonarnym 58 666 24 44 lub na http://www.mammo.pl/formularz.

Jednak to nie wszystko. Dzięki projektowi współfinansowanemu z funduszy EOG i Norweskiego Mechanizmu Finansowego „Poprawa dostępności i jakości usług medycznych w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi”, możliwe jest również bezpłatne zbadanie się kobiet w wieku 40-49 lat oraz 70-75 lat. W takim przypadku konieczne jest skierowanie lekarskie od lekarza dowolnej specjalizacji. Więcej informacji o badaniach oraz wzór skierowania na stronie: www.fundusze.mammo.pl

/opr.red/

Poprzedni artykułTrójkołowce od PCK dla niepełnosprawnych
Następny artykułNa drzewa i kwiaty jeszcze poczekamy