Strona główna Bez kategorii Toasty na 15-lecie partnerstwa

Toasty na 15-lecie partnerstwa

1

Nawet jeśli w dużej polityce nie wszystko idzie dobrze, to właśnie taka współpraca daje gwarancję utrzymania dobrych kontaktów między Polakami i Niemcami – przekonywał Rafał Borkowski, prezes Fundacji Krzyżowa. Fundacja gościła przedstawicieli powiatów świdnickiego i Bergstrasse, które dzisiaj świętowały 15-lecie partnerstwa. Były prezenty, życzenia i oczywiście tort.

jubileusz Bergstrasse (2)

Jestem kolejnym starostą powiatu Bergstrasse, zmienili się także starostowie świdniccy, a partnerstwo trwa. I nie wiem nic, by przez te lata były jakiekolwiek spory! To daje nadzieję, że my przeminiemy, a dobre kontakty i współpraca pozostaną – mówił starosta Christian Engelhardt, który przewodniczył niemieckiej delegacji, w skład której wszedł także Gottfried Schneider, przewodniczący rady Powiatu Bergstrasse, a także przedstawiciele Stowarzyszenia Partnerskiego Brucke/Most. Starosta świdnicki Piotr Fedorowicz podkreślał, że siła partnerstwa obu powiatów jest młodzież. – Liczbę uczestników praktyk, wydarzeń artystycznych i sportowych można liczyć w tysiącach – mówili samorządowcy, a Piotr Fedorowicz dodał, że wydane na wymianę młodzieży pieniądze są najlepszą inwestycją w przyszłość. Przedstawiciele obu samorządów wznieśli toasty za pomyślność, a wcześniej na nowo podpisali umowę partnerską.

Finałem jubileuszu będzie koncert ambasadora powiatu Bergstrasse – zespołu muzycznego Die Original Blutenweg Jazzer, który rozpocznie się o godzinie 20.00 w świdnickiej restauracji Manufaktura. Wstęp wolny.

/asz/

Poprzedni artykułDoczekał się ratunku [FOTO]
Następny artykułCyrkowy świat w Galerii Świdnickiej