Strona główna Bez kategorii Świdnicki Kościół Pokoju na turystycznej TOP liście

Świdnicki Kościół Pokoju na turystycznej TOP liście

0

Obok wrocławskiego Rynku, katedry Wawelskiej, zamku królewskiego na Wawelu, starego miasta w Warszawie na liście „10 najciekawszych w miejsc w Polsce” znalazł się świdnicki Kościół Pokoju. Zestawienie w oparciu o recenzje i głosy turystów sporządził jeden z najpotężniejszych serwisów turystycznych TripAdvisor.

kosciol_pokoju

Jak podaje portal innpoland.pl, serwis TripAdvisor skupia aż 60 milionów zarejestrowanych użytkowników i zawiera 170 milionów recenzji. Użytkownicy biorą także udział w konkursie Travelers`Choice.

W tym roku uznanie turystów obok sztandarowych zbytków Polski, takich jak już wymieniony Wawel, Rynek we Wrocławiu czy warszawska starówka, zyskała świdnicka świątynia, od 2001 wpisana na najbardziej prestiżową listę na świecie – listę dziedzictwa kulturowego UNESCO. Kościół Pokoju jest na 9 miejscu, przed Zamkiem w Malborku.

– To jest miejsce z gatunku MUST SEE. XVII wieczna świątynia wzniesiona w ciągu 1 roku (sic!) mieszcząca ponad 7000 osób. Przepiękny przykład architektury baroku, raptem 50 km od Wrocławia i najbliższego lotniska. Ze wszech miar polecam – to jedna z blisko 90 pochlebnych recenzji na TripAdvisor.

Więcej TU.

Poprzedni artykułProgram A-i-R Wro: Bach na ulicach Świdnicy
Następny artykułII LO jedzie na mistrzostwa krajowe! [FOTO]