Strona główna 112 II LO jedzie na mistrzostwa krajowe!

II LO jedzie na mistrzostwa krajowe! [FOTO]

0

Świdniccy licealiści nie zostawili wątpliwości, kto jest najlepszy na Dolnym Śląsku w niesieniu pierwszej pomocy. Podczas rozegranych dzisiaj mistrzostw okręgowych dwa zespoły z II LO zajęły I i II miejsce. Zespół A za tydzień będzie reprezentował województwo podczas zmagań krajowych w Gdańsku.

Mistrzostwa Okręgpwe PCK 2016 (19)

Mistrzostwa Okręgowe Pierwszej Pomocy PCK po raz kolejny powierzono zarządowi Czerwonego Krzyża w Świdnicy. Sześć zespołów – ze Świdnicy, Głogowa Lubania, Dzierżoniowa i Bolesławca musiało wykazać się umiejętnościami w bardzo trudnych sytuacjach. Zainscenizowano scenki związane z poparzeniem, zranieniem strzałą z łuku, atakiem serca, utratą przytomności, napadem histerii. Mistrzostwa rozegrano na terenie II LO. – Chcieliśmy uniknąć wszelkich podejrzeń o sprzyjanie naszym zespołom, dlatego większość sędziów była spoza Świdnicy – zapewnia Krystian Werecki ze świdnickiego PCK.

zwycięzcy

Zdjęcie organizatorzy

I miejsce – zespół A z II LO w Świdnicy

II miejsce – zespół B z II LO w Świdnicy

III miejsce – zespół z I LO w Głogowie

IV miejsce – zespół z ZSP w Lubaniu

V miejsce – zespół z II LO w Dzierżoniowie

VI miejsce – zespół z I LO w Bolesławcu.

W Gdańsku Dolny Śląsk reprezentować będą uczniowie II LO w Świdnicy: Julia Tosik, Aleksandra Kosikowska, Jakub Pawłowski, Wiktoria Polczyńska, Damian Kozieł. Opiekunką zespołu jest Dorota Durlej.

/asz/

Zdjęcia Artur Ciachowski

Poprzedni artykułŚwidnicki Kościół Pokoju na turystycznej TOP liście
Następny artykuł45 lat prawosławia w Świdnicy