Strona główna Bez kategorii Skromny Marsz dla życia i rodziny

Skromny Marsz dla życia i rodziny [FOTO]

7

Pierwsze marsze gromadziły nawet ponad 1000 uczestników, szósta edycja zakończyła się udziałem około 200 osób. – Może to zmiana terminu? – zastanawia się Sławomir Kaptur ze Stowarzyszenia Małżeństwo Rodzina, które wraz z Kościołem Domowym i Diecezjalną Poradnią Rodzinną było organizatorem dzisiejszego Marszu dla życia i rodziny w Świdnicy.

marsz dla życia 2016 (8)

Manifestacje środowisk katolickich dotychczas organizowane były pod koniec maja. Tym razem wpisały się w Dzień Rodziny. Uzbrojeni w baloniki, wiatraczki, transparenty i przesłanie – „Każde życie jest bezcenne” uczestnicy przeszli z placu Jana Pawła II, ulicami Długą, 1 Maja i Franciszkańską do Rynku, gdzie wystąpiły dzieci z Zespołu Szkół Specjalnych w Świdnicy i podopieczni Domu Pomocy Społecznej dla Dzieci w Świebodzicach.

W tym roku Marsze dla życia i rodziny promują hasła organizacji pro live, głoszących potrzebę wprowadzenia całkowitego zakazu aborcji. Wśród uczestników i widzów rozdawane były ulotki informujące  o tym, gdzie kobiety, które spodziewają się dziecka chorego lub poczętego w wyniku gwałtu, mogą uzyskać wsparcie. Propagowana jest również apel o adopcję niechcianych dzieci.

W ulotkach znalazła się również zachęta do podpisywania projektu ustawy antyaborcyjnej, apelu do parlamentarzystów o kompleksową opiek nad matka i rodzina dziecka poczętego, a także europejskiej inicjatywy obywatelskiej „Mama, Tata i Dzieci” o definicję małżeństwa i rodziny.

Marsze organizowane są w całej Polsce.

/asz/

Zdjęcia Artur Ciachowski

Poprzedni artykułOdkryj Świdnicę i okolice
Następny artykułPunkty zostały w Głogowie