Strona główna Bez kategorii Odkryj Świdnicę i okolice

Odkryj Świdnicę i okolice

3

Zapraszamy na kolejny cykl wycieczek po Świdnicy i dawnym księstwie świdnicko-jaworskim w ramach turystyczno-krajoznawczego projektu miejskiego „Odkrywamy Świdnicę – wycieczki z przewodnikiem.” – zachęca Magdalena Dzwonkowska z UM w Świdnicy.

wycieczki

W sobotę, 28 maja zostanie zorganizowana wycieczka autokarowa do Wałbrzycha i Szczawna –Zdroju. W programie m.in. zwiedzanie zabytkowej Starówki (rynek, ratusz, plac Magistracki, dawny pałac Czettritzów), zwiedzanie Kolegiaty Najświętszej Maryi Panny Bolesnej i św. Aniołów Stróżów w Wałbrzychu oraz Kościoła Zbawiciela należącego do parafii ewangelicko-augsburskiej. Wycieczkę zakończy spacer przyrodniczym po Szczawnie-Zdroju. W najbliższym czasie świdniczanie będą mogli również odwiedzić m. in. Wrocław i Henryków, a najmłodsi z mamą i tatą będą po raz kolejny odkrywać uroki i tajemnice rodzinnego miasta.Podczas każdej wycieczki uczestnicy mogą wygrać atrakcyjne nagrody książkowe związane ze Świdnicą i Dolnym Śląskiem.

Zapisy na wycieczkę przyjmowane będą w Regionalnej Informacji Turystycznej i Kulturalnej w Świdnicy, ul. Wewnętrzna 2, tel. 74 852-02-90, od poniedziałku 16 maja od godz. 10.00. Liczba miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń. Jedna osoba może zapisać maksymalnie dwie dodatkowe osoby. Koszt udziału w wycieczce to 10 zł/os. – opłatę należy uiścić przy dokonywaniu zapisów. Organizatorzy: Urząd Miasta w Świdnicy i firma Kołowrocek.

/UM Świdnica/

Poprzedni artykułJaka przyszłość przed społecznikami?
Następny artykułSkromny Marsz dla życia i rodziny [FOTO]