Strona główna Bez kategorii Przejścia dla pieszych w przebudowie

Przejścia dla pieszych w przebudowie

6

Namalowane na granitowej kostce pasy znikały w kilka tygodni i przejścia były niewidoczne dla kierowców. Zamiast zlecać częste malowanie, miasto zadecydowało o przebudowie najbardziej newralgicznych miejsc.

DSC01395

Przejście dla pieszych na ulicy Kościelnej.

– Do końca maja wyremontowane zostaną przejścia dla pieszych w kilku lokalizacjach w mieście. Przy skrzyżowaniu ulic Kościelnej i Saperów, przy ul. Saperów w okolicy ZUS-u i MOPS-u, przy skrzyżowaniu ulic Saperów-Parkowa oraz przy ul. Gdyńskiej, wymieniona zostanie kostka  kamienna na kostkę betonową na podbudowie z betonu. Na zastosowanym podłożu wymalowane oznakowanie poziome będzie bardziej trwałe – informuje Magdalena Dzwonkowska, rzecznik prasowy UM w Świdnicy.

DSC01398

Przy skrzyżowaniu ulic Sikorskiego i Tołstoja powstanie nowe przejście dla pieszych w którym dodatkowo po stronie parku będą wykonane schody terenowe i podjazd dla wózków. Wykonawcą prac jest Zakład Robót Drogowych i Ogólnobudowlanych “W & J”  Świdnica, ich koszt to około 64 tys. zł.

Ponadto na ulicy Sikorskiego (na wysokości ulicy Poznańskiej) oraz przy ulicy Gdyńskiej (przed skrzyżowaniem z ulicą Łukasińskiego), na powierzchni 192 m² powstaną przejścia dla pieszych o nawierzchni asfaltowej. Wykonawcą tych prac jest Świdnickie Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów, ich koszt to 31 tys. zł.

Na początku czerwca rozpoczną się również prace związane z budową oświetlenia przejść dla pieszych w następujących lokalizacjach:

– ulica Zamenhofa (pomiędzy ul. Kunic i ul. Webera) – przejście dla pieszych z azylem,

– ulica Westerplatte (w kierunku ul. Bystrzyckiej) – przejście dla pieszych z azylem,

– ulica Sikorskiego (na wysokości ul. Słowackiego).

Wykonawcą projektu oraz prac budowlanych jest firma Z.R.T. ” TELFA” ze Świdnicy. Ich koszt to około 40 tys. zł. Planowany termin zakończenia robót to 15 czerwca tego roku.

Poprzedni artykułDziubek Band – Nocą w Galerii Świdnickiej
Następny artykułZa pistolet do aresztu