Strona główna Sport Inne Powalczyli „na tablicach”

Powalczyli „na tablicach”

0

Za nami IV Turniej Streetballa w kategorii szkół gimnazjalnych dziewcząt i chłopców rozgrywany na boisku „Orlik” w Jaroszowie. W sportowych zmaganiach udział wzięły drużyny dziewcząt i chłopców z czterech gimnazjów z gminy Strzegom.

kosz

Rozgrywane mecze dostarczały widzom jak zawsze wielu wrażeń. W przerwach między spotkaniami występowała grupa taneczna cheerleaderek „Balerinas” z ZSP w Jaroszowie występująca pod okiem nauczycielki Moniki Bytnar–Gołembiowskiej. W roli pomponiarek wystąpiły trzecioklasistki przygotowane przez nauczycielkę Joannę Citków. Organizatorzy zadbali również o prowiant dla zawodników oraz butelkę wody mineralnej. Nad prawidłowym przebiegiem spotkań czuwali sędziowie z Ośrodka Sportu i Rekreacji w Strzegomiu oraz nauczyciele wychowania fizycznego. Wszystkie pojedynki były bardzo emocjonujące, a co najważniejsze rozgrywane w atmosferze fair play. Warunki pogodowe również sprzyjały rywalizacji.

Tegorocznym zwycięzcą w kategorii dziewcząt została drużyna z Gimnazjum w Jaroszowie, a wśród chłopców najlepsi byli koszykarze z Gimnazjum nr 1 w Strzegomiu. W klasyfikacji dziewcząt drugie miejsce przypadło uczennicom z Gimnazjum nr 1, a trzecie zajęły zawodniczki z Gimnazjum nr 2 w Strzegomiu. W kategorii chłopców na drugiej pozycji uplasowali się uczniowie z Gimnazjum nr 2 w Strzegomiu, na trzeciej ekipa z Goczałkowa, a na czwartej gospodarze, czyli gimnazjaliści z Jaroszowa. W gronie wyróżnionych znaleźli się Andrzej Buczyk (Gimnazjum nr 1) i Dominika Sydor (Gimnazjum w Jaroszowie).

Poprzedni artykułPolicjant z Koroną Maratonów Polskich
Następny artykułMieli na oku Merkurego