Strona główna Bez kategorii Policjant z Koroną Maratonów Polskich

Policjant z Koroną Maratonów Polskich

1

Niezwykłym osiągnięciem sportowym może pochwalić się zastępca komendanta z Komisariatu Policji w Świebodzicach. Podinspektor Robert Brożyna zdobył prestiżową odznakę Korony Maratonów Polskich.

maratonczyk1

 Roberta Brożyna pasjonuje się bieganiem od 8 lat, a szczególnie upodobał sobie królewski dystans – maraton. 42 km 195 m, jak sam twierdzi to szczególny bieg. Maraton uczy bowiem pokory, wymaga dyscypliny, wytrwałości, planowania, a przede wszystkim doskonałego przygotowania.

 Funkcjonariusz jest dumny ze swojego ostatniego osiągnięcia- prestiżowej odznaki Korony Maratonów Polskich. Wyróżnienie to przyznawane jest pasjonatom biegania – maratończykom, którzy w ciągu 2 lat przebiegną 5 najważniejszych maratonów w Polsce (Cracovia Maraton, Maraton Dębno, Maraton Warszawski, Wrocław Maraton i Maraton Poznański). Policjant zadanie to wykonał w ciągu 1,5 roku, kończąc je w Poznaniu w 2015, ale nagrodę otrzymał dopiero teraz. Weryfikacja wyników jest bowiem dosyć czasochłonna i bardzo skrupulatna.

maratonczyk

 Podinspektor przyznaje, że nie lubi biegać dwa razy w tym samym miejscu, stąd wycieczki w różne rejony Polski. Ostatni maraton przebiegł 17 kwietnia tego roku w Łodzi. Udało mu się wówczas „złamać czas 4 godzin”, z czego jest niezmiernie dumny. Funkcjonariusz chciałby przebiec wszystkie maratony w Polsce, a później, być może przyjdzie czas na biegi górskie, które również go fascynują. W najbliższych planach pozostaje jednak październikowy „Silesia Maraton” w Katowicach.

/Agata Oleśkiewicz, KPP w Świdnicy/

Poprzedni artykułŚroda Literacka z Urszulą Benką
Następny artykułPowalczyli „na tablicach”