Strona główna 112 Pomagał w uprowadzeniu Ukraińca

Pomagał w uprowadzeniu Ukraińca

1

Szósta osoba usłyszała zarzuty w związku z uprowadzeniem i pobiciem obywatela Ukrainy. 27-latek ze Świdnicy podejrzany jest o udzielanie pomocy pozostałym sprawcom. Grozi mu równie wysoka kara – od 3 do 15 lat pozbawienia wolności.

prokuratura (1)

Pod koniec kwietnia grupa mężczyzn upiła, a później uprowadziła i dręczyła legalnie pracującego w Świdnicy obywatela Ukrainy. – Po pracy mężczyzna poszedł zrobić zakupy do sklepu, kupił m.in. alkohol. Usiadł na ławce, a pewnym momencie podeszło do niego dwóch mężczyzn. Grupa zaczęła rozmawiać na różne tematy – mówił w kwietniu Marek Rusin, prokurator rejonowy ze Świdnicy. Do grupy dołączyli kolejni mężczyźni, dokupili alkohol i pili nadal, aż 34-letni Ukrainiec stracił przytomność. Gdy się ocknął, został uderzony. Jeden z mężczyzn wyciągnął nóż, przyłożył mu do gardła, a później rozciął ucho. Oprawcy ukradli obywatelowi Ukrainy 30 zł, kartę płatniczą, kurtkę i buty. Najpierw zamknęli w komórce, a później wywieźli do lasu. Grozili mu nożem i ostrzegali, by nie zawiadamiał policji. Mężczyzna z lasu dotarł do najbliższego gospodarstwa. Mieszkańcy powiadomili funkcjonariuszy policji.

Wkrótce zatrzymano 4 pierwszych mężczyzn, którzy usłyszeli zarzut współudziału w pozbawieniu wolności ze szczególnym udręczeniem oraz rozboju. W połowie kwietnia zatrzymany został 31-latek z Wałbrzycha, który również trafił do tymczasowego aresztu. Wczoraj prokurator postawił zarzut udzielania pomocy przy pozbawieniu wolności mieszkańcowi Świdnicy. Grzegorz M. nie został aresztowany. Prokurator zastosował poręczenie majątkowe, dozór policyjny i zakaz zbliżania się do pokrzywdzonego.

/asz/

Poprzedni artykułBudka nietelefoniczna na placu Pokoju
Następny artykułW Świdnicy ubywa pustostanów