Strona główna Bez kategorii Budka nietelefoniczna na placu Pokoju

Budka nietelefoniczna na placu Pokoju

0

Przez tydzień budziła zainteresowanie przechodniów w Rynku, teraz sama zadzwoni do odwiedzających plac Pokoju i Kościół Pokoju. Budka nietelefoniczna od dzisiaj, 25 maja stanie w nowym miejscu, a przenosinom towarzyszyć będzie wernisaż. Początek o godzinie 18.00.

budka nietelefoniczna (2)

Tuż obok Centrum UNESCO (plac Pokoju 1) stanie budka (nie)telefoniczna i przez tydzień będzie można w niej posłuchać poezji lokalnych twórców. Jak się okazuje budka telefoniczna, niekoniecznie służy tylko do dzwonienia. Nowe jej zastosowanie zaproponował Maciej Hanusek, muzyk z Raciborza, który z autorską realizacją pt. Budka nietelefoniczna został zaproszony do Świdnicy przez Fundację Teatr Bezdomny. W polu zainteresowania artysty znalazła się budka telefoniczna. Zmienił nie tylko jej design, ale nadał jej także nową funkcję. Po przeróbce z takiej budki nie można już dzwonić, ale można … słuchać. Organizatorzy projektu zaproponowali artystyczny program i specjalnie wyselekcjonowali dziesięć wierszy, które można odsłuchać po wybraniu odpowiedniego numeru utworu. Ta niecodzienna instalacja dźwiękowa została wyposażona w element zaskoczenia. Telefon co kilkadziesiąt minut sam dzwoni, zapraszając przechodniów do podniesienia słuchawki.

Wernisażowi budki nietelefonicznej na placu Pokoju będzie towarzyszyło Spotkanie z poezją. Autorów i miłośników poezji zapraszamy do kawiarni „Baroccafe” na placu Pokoju 7.

Miejsca prezentacji instalacji:

25.05.2016 r. – Powitanie instalacji na placu Pokoju
plac Pokoju, 58-100 Świdnica
+ „Spotkanie z poezją” i Turniej Jednego Wiersza ( z nagrodami!) w Baroccafe
Godz.: 18:00
(ekspozycja na placu Pokoju do 03.06)

03.06.2016 r. 08.05.2016 – ekspozycja w przestrzeni
plac Jana Pawła II, Świdnica

08.06.2016 r.-15.06.2016 r. – ekspozycja w przestrzeni
plac Grunwaldzki, Świdnica

 

Poprzedni artykułPieniądze na powiatowe drogi
Następny artykułPomagał w uprowadzeniu Ukraińca