Strona główna Magazyn Książka Obsesyjna Biblioteczka Agnieszki: Rok w Jemenie

Obsesyjna Biblioteczka Agnieszki: Rok w Jemenie

0

Kiedy nie stać Was na podróże, możecie skorzystać z rekomendacji National Geographic i sięgnąć po Rok  w Jemenie. Nie musicie wiele inwestować, wystarczy kilkadziesiąt złotych i znajdziecie się w  obcym kraju o zupełnie odmiennej kulturze – to szalenie przystępna cena, jak na podróż na drugi koniec świata.

rok-w-jemenie-pohl

Autor: Jennifer Steil
Przekład: Tomasz Illg
Tytuł:
Rok Jemenie
Seria: Kolory Wschodu
Rok wydania:  maj 2014
Wydawca: Wydawnictwo Lambook

Jennifer  Steil, ku naszej radości stworzyła historię niezwykle wciągającą, przesyconą kolorem i zapachem. Jest  to powieść, od której wcale nie chcemy się oderwać. Nie mamy zamiaru jej przerwać, a na dodatek mamy ochotę kupić bilet lotniczy do Jemenu. Bo dlaczego nie mielibyśmy poznać smaku ociekających sokiem granatów czy prawdziwego jemeńskiego miodu? I dlaczego mielibyśmy odmówić sobie przyjemności spacerowania po suku, w poszukiwaniu regionalnych produktów?

Autorka z lekkością opisuje swoje doświadczenia z pracy w “Observerze”. Dzieli się z czytelnikami swoimi uczuciami, wrażeniami, przemycając ciekawostki z życia Jemeńczyków. Rzetelnie opisuje otaczający ją świat. Może czasem zjeży się Wam włos na głowie, kiedy dowiecie się, że Jemeńczycy rzadko myją zęby albo będziecie się zżymać na niesprawiedliwość panującą między płciami.

 Jednak z pewnością po przewróceniu ostatniej karty poczujecie się bogatsi o doświadczenia. Podróż do Sany będzie na tyle udana, że istnieje duże prawdopodobieństwo, że zdecydujecie się poznać inne książki, opisujące tę część naszego globu. Rok w Jemenie to dobry początek podróży na Wschód.


Agnieszka Pohl

Agnieszka Pohl – żona, matka, filolog. Ma obsesję na punkcie książek i mlecznej czekolady. Kiedy nie ma pod ręką książki, czyta etykiety na opakowaniach. Stworzyła Obsesyjną Biblioteczkę (http://obsesyjnabiblioteczka.pl), ale częściej znajdziecie ją na blogu (http://obsesyjnabiblioteczka.pl/blog).

Poprzedni artykułFoto-Higiena – Polonia-Stal (relacja live)
Następny artykułIdziemy do kina: Nasza młodsza siostra