Strona główna Bez kategorii Nowy stadion w Strzegomiu – będzie zabawa

Nowy stadion w Strzegomiu – będzie zabawa[FOTO]

0

Najbliższy weekend od 3 do 5 czerwca zapowiada się w Strzegomiu ekscytująco. Po blisko dwóch latach zostanie oddany do użytku zmodernizowany Ośrodek Sportu i Rekreacji. To wielkie wydarzenie w najnowszej historii Strzegomia.

stadion_strzegom (4)

Ogromną metamorfozę przeszły dwie płyty boisk (górna ze sztuczną nawierzchnią i dolna z naturalną trawą) oraz bieżnia lekkoatletyczna pokryta nawierzchnią poliuretanową. Dodatkowo powstały dwie zadaszone trybuny i rzutnie lekkoatletyczne. Dzięki temu Strzegom będzie mógł się pochwalić jedną z najnowocześniejszych baz sportowych na Dolnym Śląsku.

Remont kosztował 5,76 milionów złotych z czego 2,1 miliona pochodziło z budżetu państwa.

– Z tak szczególnej okazji szykujemy aż 3-dniowe uroczystości, od piątku do niedzieli. Każdy, kto pojawi się na otwarciu obiektu, na pewno znajdzie coś dla siebie. Zapewniamy, że będzie moc atrakcji! Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców – podkreśla burmistrz Strzegomia, Zbigniew Suchyta. – Swoją obecność na otwarciu stadionów zapowiedział słynny polski sportowiec, dwukrotny mistrz świata w rzucie młotem – Paweł Fajdek! – dodał burmistrz.

stadion_strzegom_16_s

W piątek, 3 czerwca w programie fiesty z okazji otwarcia stadionu:  ceremonia otwarcia, Mityng Lekkoatletyczny i Turniej Przedszkolaka.

W sobotę – Turniej Rodzinny z AKS-em, mecz IV ligi dolnośląskiej: AKS – Orzeł Ząbkowice Śl., Turniej Piłki Siatkowej i Turniej Piłki Nożnej z udziałem drużyn z miast partnerskich, a w niedzielę – Gminne Zawody Sportowo–Pożarnicze OSP, finał Turnieju Piłki Nożnej i 19. Festyn Dziecięcy „Wspólnie przeciw uzależnieniom”.

Na zakończenie trzydniowej fiesty zagrają „Czerwone Gitary”.

/opr.red/

zdjęcia UG Strzegom

Poprzedni artykułKonkurs na sztukę teatralną
Następny artykułPrawdziwe utrapienie działkowców