Strona główna Kultura Konkurs na sztukę teatralną

Konkurs na sztukę teatralną

0

Świdnicki Ośrodek Kultury ogłosił konkurs „SZTUKA TEATRALNA”.  Konkurs odbywa się w trzech kategoriach: młodzież gimnazjalna, licealna i dorośli ( od 19 lat). Nagrodą w każdej grupie jest 400 zł.

Alchemia Teatralna (3)

Przedmiotem konkursu organizowanego w ramach projektu „Alchemia teatralna” jest dramat o szeroko rozumianej tematyce współczesnej , nigdzie dotąd niepublikowany i nienagradzany, będący oryginalnym dziełem autora.  Najlepsze prace w trzech kategoriach wiekowych wyłoni jury w składzie:

Mateusz Pakuła – dramatopisarz i dramaturg. Laureat Gdyńskiej Nagrody Dramaturgicznej (Smutki tropików) oraz trzykrotny finalista tego Konkursu. Wielokrotny finalista Ogólnopolskiego Konkursu na Wystawienie Sztuki Współczesnej i laureat 19 edycji tego Konkursu. Finalista Talentów Trójki 2013, nominowany do nagrody TVP Kultura Gwarancje Kultury 2010/,

Mateusz Witkowski – redaktor naczelny i współzałożyciel portalu Popmoderna.pl. Absolwent krytyki literackiej na Wydziale Polonistyki UJ, obecnie doktorant i pracownik Katedry Krytyki Współczesnej na tym samym wydziale. Reporter portalu Gazeta.pl i recenzent w dziale „Książki” portalu Wirtualna Polska.

Juliusz Chrząstowski – pochodzący ze Świdnicy aktor na scenie Narodowego Starego Teatru stworzył ponad 30 zapadających w pamięć, naszkicowanych wyrazistą kreską postaci – jak choćby brawurowy Ram Gerszon w „Towiańczykach…”, egoistyczny, znudzony kochanką Henryk Zaręba w „Sprawie Gorgonowej” duetu Janiczak/Rubin czy zagrany w kontrze do warunków Orcio w „Nie-boskiej komedii. WSZYSTKO POWIEM BOGU!” Demirskiego/Strzępki, za którą w roku 2015 otrzymał prestiżową nagrodę im. Aleksandra Zelwerowicza za najlepszą kreację aktorską w sezonie 2014/2015 . W rodzinnym mieście aktywny jako instruktor teatralny i reżyser spektakli realizowanych w ramach projektu „Alchemia Teatralna”.

Dramat należy przygotować w wersji elektronicznej i papierowej oraz  nadesłać lub dostarczyć do 3 czerwca 2016.

Więcej szczegółów znajduje się tutaj

/opr.red/

zdjęcie ilustracyjne

Poprzedni artykułSrebro policjantów-żeglarzy ze Świdnicy
Następny artykułNowy stadion w Strzegomiu – będzie zabawa[FOTO]