Strona główna Bez kategorii Motocykliści z wielkimi sercami

Motocykliści z wielkimi sercami [FOTO]

0

12 litrów oddanej krwi i pełen kosz darów dla potrzebujących dzieci. Motocykliści ze świdnickiego Klubu Rider po raz kolejny pokazali, że pod czarnymi skórzanymi kurtkami biją wrażliwe serca. Kilkugodzinną akcję Moto Dar udało się zorganizować dzięki wsparciu Galerii Świdnickiej.

DSC01749

Przed galeria i w jej wnętrzu można było podziwiać piękne motocykle, a także porozmawiać z ich właścicielami. W samo południe świdnickich Ridersów wsparli koledzy z całego regionu, robiąc spore zamieszanie na ulicy Miłego dnia. Tam też stał mobilny punkt poboru krwi RCKIK w Wałbrzychu. Udało się zebrać 12 litrów tego najcenniejszego leku!

Zdjęcia autorstwa organizatorów i wolontariuszy BZ WBK Asię Adamek i Magdę Matuszewską:

Uczestnicy akcji i klienci galerii okazali się bardzo hojni. Specjalny kosz z darami dla podopiecznych „Domu Pomocy Społecznej dla Dzieci” w Świebodzicach zapełnił się bardzo potrzebnymi artykułami higienicznymi i papierniczymi. Nawet stuzłotowe banknoty wpadały do puszek wolontariuszy, zbierających datki na protezę dla 14-letniego Mikołaja.  Chłopiec urodził się bez lewej dłoni. Konsultacja ortopedyczna wykazała, że nie ma przeciwwskazań do posiadania protezy, która da chłopcu szansę na normalne, aktywne życie. Szacowany koszt wykonania protezy mioelektycznej to ok. 60 tys. złotych.  Zebrana podczas imprezy kwota zostanie w całości przekazana na zakup protezy. Za zbiórkę odpowiada Fundacja Banku Zachodniego WBK- Grupa Santander, która wyniki poda w poniedziałek, 23 maja.

– Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się do naszej akcji – mówią motocykliści. Widzowie obejrzeli zespoły taneczne prowadzone przez Annę Trzeciak i Lubomira Szmida, pokazy karate przygotowane przez Świdnicki Klub Kyokushinkai Karate prowadzony przez Krystiana Grodowskiego oraz występy młodych i uzdolnionych wokalistek i wokalistów z Akademii Rozwoju Talentów, prowadzonej przez Iwonę Kuśnierz.

/red./

Zdjęcia Łukasz Kufner i asz

Poprzedni artykułPierwszy taki przegląd w Świdnicy [FOTO]
Następny artykułDzień Sąsiada. Wyskocz za miasto!