Strona główna Bez kategorii Dzień Sąsiada. Wyskocz za miasto!

Dzień Sąsiada. Wyskocz za miasto!

0

Przez jedno niedzielne popołudnie podświdnicki Bagieniec świętować będzie sąsiedzkie więzi. Tym razem w wydaniu artystycznym: sąsiedzi podzielą się swoimi dziełami i umiejętnościami. Zaproszeni są mieszkańcy całego regionu.

dzien_sasiada

Dzień Sąsiada to wydarzenie, które ma na celu promocję twórczości lokalnej oraz integrację miłośników wsi. W programie znalazły się: stoiska lokalnych twórców, występy artystyczne i wspólna biesiada. Tegoroczna edycja jest kontynuacją akcji, która rozpoczęła się w ubiegłym roku i z założenia jej twórców – stale ewoluuje.

– Mamy już dziesięć zgłoszeń z całego powiatu. Są w tej liczbie dosłowni sąsiedzi: dwóch twórców z Bagieńca – wyjaśnia Violetta Mazurek, pomysłodawczyni Dnia Sąsiada. – Na naszej imprezie zobaczymy pisanki, malarstwo na szkle, decoupage, rzeźbę, twórczość ze świeżych kwiatów. Zapowiedzieli się taż akrobaci i śpiewacy. Zapowiada się prawdziwe popołudnie z pasją – dodaje Violetta Mazurek.

Organizatorzy zapraszają 22 maja do Bagieńca wszystkich mieszkańców regionu, udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Szczególne zaproszenie kierują do artystów, rękodzielników, rzemieślników, kół gospodyń wiejskich, stowarzyszeń i fundacji oraz każdego, kto chciałby pochwalić się swoim talentem do wystawienia swoich prac w ramach Dnia Sąsiada w Bagieńcu. Wystawcy mają zapewnioną przestrzeń wystawienniczą oraz poczęstunek.

Organizatorem projektu jest Fundacja Spichlerz Kultury, jest współfinansowany przez Starostwo Powiatowe w Świdnicy oraz Gminę Jaworzyna Śląska.

Dzień Sąsiada, 22 maja, godz.14.00-18.00, Bagieniec. Kontakt dla artystów: Fundacja Spichlerz Kultury, Violetta Mazurek, tel. 601552699.

/wrt/

Poprzedni artykułMotocykliści z wielkimi sercami [FOTO]
Następny artykułKomiks i piosenka o Kościele Pokoju. Głosuj!