Strona główna Bez kategorii Komiks i piosenka o Kościele Pokoju. Głosuj!

Komiks i piosenka o Kościele Pokoju. Głosuj!

0

W niecodzienny sposób świdniccy licealiści opowiadają historię Kościoła Pokoju. Losy drewnianej świątyni zawarli w komiksie, powstała też piosenka. Praca bierze udział w konkursie i ma szansę także na nagrodę internautów. Warto zagłosować! Wystarczy polubienie na FB.

komiks

Hala Stulecia we Wrocławiu zaprosiła świdnicką młodzież do wzięcia udziału w konkursie pt. “Kurs na zabytki: UNESCO do opowiedzenia, pokazania, chronienia”. Z naszego miasta swoją pracę konkursową wysłała tylko młodzież z II LO. Komiks ,,Od dukata skromnego do kościoła luterańskiego” przedstawia różne fakty związane z historią powstania kościoła, podróżą i przygodami Christiana Czepki oraz współczesnością. Rysunki można obejrzeć na profilu FB Centrum Poznawczego i tam też do 24 maja można głosować poprzez polubienie posta zawierającego opis pracy konkursowej. Praca, która otrzyma najwięcej głosów zdobędzie specjalną nagrodę internautów.

ZAGŁOSUJ! PRACĘ ŚWIDNICZAN ZNAJDZIESZ TU. KLIKNIJ

Historii obrazkowej towarzyszy piosenka pt. „Wznieśmy kościół nasz” w wykonaniu Ali Sławińskiej:

Konkurs jest jednym z wydarzeń zorganizowanych przez Halę Stulecia we Wrocławiu w ramach Dni Architektury Maksa Berga. Akcja zakończy się 4 czerwca wspólną grą „Zbuduj z nami miasto!” Na gigantycznej mapie rozłożonej przed Halą Stulecia ma powstać miasto marzeń. W jego powstawaniu może wziąć udział każdy kto tylko zechce kreatywnie współdziałać przy tworzeniu przestrzeni miejskiej. Więcej informacji TU.

/opr.red./

Poprzedni artykułDzień Sąsiada. Wyskocz za miasto!
Następny artykułKolejne obrady Rady Powiatu