Strona główna Bez kategorii Mlekoteka dla świdnickich mam

Mlekoteka dla świdnickich mam

0

Nie ma bardziej naturalnej metody odżywiania niemowlęcia od karmienia mlekiem matki. Mlekoteka – akcja propagująca tę metodę, będzie miała swój świdnicki rozdział.

karmienie piersia

Dziecko karmione piersią ma większą odporność na choroby, a szczepienia ochronne działają na ich organizm skutecznej. Mleko kobiece zawiera przeciwciała chroniące przed wirusami i bakteriami. Dzieci karmione piersią rzadziej chorują na takie choroby jak: biegunki, zapalenia ucha środkowego, choroby układu oddechowego, zapalenia opon mózgowo-rdzeniowych.
Mleko matki jest lekkostrawne i dziecko karmione piersią nie miewa zaparć i nie będzie spragnione, ponieważ mleko matki służy także jako napój. Mleko matki dostarcza maleństwu odpowiednią ilość wszystkich niezbędnych składników odżywczych. Jest pokarmem idealnym dostosowującym się do zmiennych potrzeb dziecka, nie alergizuje.

Akcja Mlekoteka jest promocją karmienia noworodków i dzieci mlekiem kobiecym, która będzie odbywać się w Tygodniu Promocji Karmienia Piersią, czyli między 26 maja i 1 czerwca. W tym roku wydarzenia pod marką Mlekoteki będą organizowane w 24 miejscach w Polsce i jedno w Londynie.

W Świdnicy Mlekoteka rozpocznie się w sobotę, 4 czerwca o godzinie 16:00, kiedy zaplanowano pierwsze świdnickie spotkanie Laktacyjnej Grupy Wsparcia „Mleczna Przygoda”

Zapraszam na otwartą grupę wsparcia dla kobiet zainteresowanych tematyką laktacji, kobiet w ciąży, mam karmiących bardziej lub mniej doświadczonych – mówi Kasia Romanowska – Chcemy porozmawiać o naszych doświadczeniach, oczekiwaniach, planach, trudnościach. Nieważne, czy karmiłaś piersią, swoim mlekiem, czy mlekiem modyfikowanym – przyjdź na spotkanie i podziel się swoją ważną historią! Opowiedz, czym jest dla ciebie karmienie piersią.

Drugie spotkanie zaplanowano w niedzielę, 5 czerwca o godzinie 16:00, na które złoży się rozmowa z  promotorem karmienia piersią i warsztat pod tytułem „Obalamy mity”. Poruszony zostanie między innymi wątek „zbyt chudego mleka” oraz „diety mamy karmiącej”.

Ostatnim zaplanowanym zdarzeniem będą otwarte konsultacje i warsztat z Anną Kuczyńską, położną, certyfikowanym doradcą laktacyjnym w poniedziałek, 6 maja o godzinie 16:00. Anna Kuczyńska jest znana z prowadzonej przez siebie szkoły rodzenia, którą wszystkie mamy wspominają jako naukę nie tylko technik potrzebnych podczas porodu, ale także wielu kontekstów: od fizjologii po emocje macierzyństwa.

Z tygodniem Promocji Karmienia Piersią zbiega się plenerowa wystawa fotograficzna na świdnickim Rynku, która jest efektem zdjęciowym sesji, w której udział wzięło kilkanaście karmiących piersią mam.

Wszystkie spotkania Mlekoteki będą organizowane w kawiarni na rogu. ul. Dalekiej i Długiej.

/wrt/

Poprzedni artykułDobre otwarcie, ale finisz kiepski
Następny artykułŚwidniccy piłkarze walczą w Kątach Wrocławskich (relacja live)