Strona główna Bez kategorii Miasto Dzieci 2016

Miasto Dzieci 2016

0

Trzeci raz zorganizowane zostanie „Miasto Dzieci”. Podczas dwóch tygodniowych turnusów od 19 do 28 lipca, dzieci w wieku od 6 do 12 lat, ze szkół z terenu Gminy Wiejskiej Świdnica i Miasta Świdnica będą wypoczywać, uczyć się i bawić. W tej nietypowej formie półkolonii udział weźmie około 700 dziewcząt i chłopców.

Miasto_Dzieci_Świdnica_21
Zapisy, tak jak w zeszłym roku, prowadzone będą w szkołach. Niedługo rodzice uczniów otrzymają szczegółowe informacje od szkolnych pedagogów i dyrekcji.

Organizatorzy tego projektu postawili sobie dwa główne cele – zapewnić ciekawe wakacje dzieciom, które nie mają możliwości pojechania na zorganizowany wypoczynek, a oprócz tego pokazać im różne możliwości zatrudnienia, jakie mogą je czekać w przyszłości i pomóc im w odnalezieniu zajęcia, które je najbardziej zainteresuje.

Warsztaty związane z odkrywaniem tajników różnych zawodów przygotowane zostaną przez firmy, które są jednocześnie sponsorami przedsięwzięcia. Nowością w tym roku będzie m.in. praca polegająca na zdobieniu i malowaniu bombek. Po raz pierwszy w „Mieście Dzieci” zagości także Sportowy Klub Taekwon-do Tiger.

Tworząc swój własny świat wzorowany na świecie ludzi dorosłych, niejako go naśladując, dzieci nauczą się pracy, zarabiania pieniędzy, podejmowania decyzji, oczywiście w formie zabawy. Wynagrodzenie, jakie za to otrzymają, będą mogły wydać w „Sklepie Marzeń”. W przerwie będą mogły skorzystać z wielu rozrywek sportowo-rekreacyjnych, a także zjeść drugie śniadanie i obiad.

Do tego projektu poszukiwani są wolontariusze – wychowawcy półkolonii. Mogą nimi być nauczyciele oraz osoby, które ukończyły kurs instruktorski dla kandydatów na wychowawców, mają ukończone 18 lat i co najmniej średnie wykształcenie.

Do zadań wolontariusza będzie należała opieka nad 12-osobową grupą dzieci, uczestników „Miasta Dzieci”, a przede wszystkim asystowanie im podczas zajęć na poszczególnych stanowiskach, w czasie wycieczek, posiłków i zabaw. Dzięki udziałowi w projekcie wolontariusze zdobędą bezcenne doświadczenie w pracy z grupami dzieci i certyfikat potwierdzający zdobyte umiejętności.

Zgłoszenia kandydatów na wolontariuszy można kierować na adres: [email protected]

/opr.red/

Poprzedni artykułRatowali noworodka [FOTO]
Następny artykułŚwidnicki OSiR ma tętnić życiem[WYWIAD]