Strona główna Sport Inne Świdnicki OSiR ma tętnić życiem

Świdnicki OSiR ma tętnić życiem[WYWIAD]

7

W ostatnich dniach doszło do zmiany na stanowisku dyrektora Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Dyrektor swoją funkcję zacznie pełnić od 1 czerwca. Z nowym sternikiem świdnickiego OSiR-u Jerzym Żądło rozmawia Mateusz Dzień vel Rakoczy.

 Jerzy Żądło (2)

FOTO: Nowy dyrektor OSiR-u Jerzy Żądło z wiceprezydentem Świdnicy Szymonem Chojnowskim

Jak zadbać o jak najlepszy wizerunek OSiR-u?

Świdniczanie zobaczą wkrótce zmiany na terenie Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Dzięki staraniom prezydent Beaty Moskal-Słaniewskiej i Rady Miasta Świdnica jesteśmy tuż przed modernizacją obiektów, która będzie prawdziwym przełomem. Pragniemy lepiej wykorzystywać nasze obiekty i całą bazę sportową. Ośrodek ma się stać centrum rekreacji dla dzieci, młodzieży i osób starszych poprzez organizację zawodów szkolnych, pikników rodzinnych, integracyjnych imprez zakładowych, czy też spotkań kulturalno-rozgrywkowych w pomieszczeniach domu wycieczkowego oraz pola caravaningowego. Chcę przeprowadzić rozmowy ze stowarzyszeniami, klubami sportowymi, jednostkami oświatowymi, kulturalnymi, instytucjami i osobami korzystającymi z obiektów OSiR-u w celu wymiany uwag o współpracy, zbudowania zaufania i właściwego klimatu wokół prowadzonych oraz planowanych w najbliższych latach inwestycji. Pragniemy ponadto zamknąć wszystkie sprawy sądowe i prokuratorskie – to z pewnością poprawi wizerunek OSiR-u, atmosferę w pracy i relacje międzyludzkie.

No właśnie jak mają się sprawy związane z modernizacją obiektów – basenem, lodowiskiem i stadionem?

Przypomnijmy, że lodowisko już w drugiej połowie 2017 roku stanie się areną zmagań zawodników startujących The World Games – nazywanych igrzyskami sportów nieolimpijskich. Zmiany na lodowisku już widać. W ubiegłym roku oddano do użytku nowy parking, a w tegorocznym budżecie miasta na remont hali lodowiska zarezerwowano około 1,5 miliona złotych. Obecnie trwają prace przy modernizacji wentylacji i budowie dwóch nowych szatni. Dzięki tym i następnym planowanym pracom, obiekt zyska na estetyce i funkcjonalności. Zawody The World Games na otoczonej bandami tafli o wymiarach 60×30m będzie mogło obserwować na żywo około 750 kibiców.

Co do basenu odkrytego przy ulicy Śląskiej to w przeciągu 1-2 miesięcy zakończony zostanie projekt przebudowy obiektu. Ponadto przeznaczone zostały już środki z Budżetu Obywatelskiego na wykonanie robót budowlanych w zakresie remontu stacji filtrów, instalacji do napełniania i opróżniania niecek basenowych, a także ich konserwacji.

 

Dzięki dużemu zaangażowaniu władz Świdnicy, latem tego roku rozpocznie się oczekiwana chyba przez wszystkich modernizacja stadionu piłkarsko – lekkoatletycznego. Powstaną częściowo zadaszone trybuny na blisko 1000 miejsc, nowoczesna bieżnia lekkoatletyczna, a murawa stadionu przejdzie gruntowną modernizację. Do tego zawodnicy wychodzić będą z nowych szatni, które powstaną w miejscu dotychczasowych „drewnianych baraków” znajdujących się tuż przy stadionie.

Plany sportowe, wykorzystanie obiektów i powstanie nowych imprez?

Jak najbardziej – chcę aby Świdnicki Ośrodek Sportu i Rekreacji tętnił życiem, a nasze obiekty stały się prawdziwym sportowym centrum dla szkół rywalizujących w różnego rodzaju imprezach sportowych. Mamy obecnie stadion na osiedlu Zawiszów, na którym odbywa się cała masa imprez lekkoatletycznych, ale nie spełnia on wymogów Polskiego Związku Lekkiej Atletyki i to nie jest to, czego sobie życzymy. Wszystko zmieni z pewnością nowy obiekt lekkoatletyczny. W obecnym czasie mamy modę na bieganie i rowery, chcielibyśmy zintensyfikować ilość właśnie tego typu imprez. Zawody i imprezy kolarskie wiążą się jednak ze zwiększeniem ścieżek rowerowych. W zimie pragniemy lepiej wykorzystać lodowisko i oprócz tradycyjnych ślizgawek, dać świdniczanom szansę na spróbowanie nowych dyscyplin, jak choćby short tracku, czy też łyżwiarstwa figurowego. 

Poprzedni artykułMiasto Dzieci 2016
Następny artykułRemont na Rzeźniczej, będą utrudnienia