Strona główna Sport Inne Judocy AKS-u w pierwszej dziesiątce podczas OOM

Judocy AKS-u w pierwszej dziesiątce podczas OOM

0

Dwójka zawodników AKS-u Strzegom (Patrycja Duszak i Dawid Hypta) z powodzeniem wystartowała w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w judo rozgrywanej w Elblągu. Strzegomianie rywalizowali z najlepszymi z najlepszych kończąc zmagania w pierwszej dziesiątce w kraju.  

 aks strzegom

Zawodnicy strzegomskiej sekcji judo stoczyli kilka dobrych pojedynków. Ostatecznie Dawid Hypta zajął siódme miejsce, a Patrycja Duszak była dziewiąta. Turniej zgromadził wielu zawodników z całego kraju i był pełen niespodzianek w rywalizacji na tatami.

To nie był koniec startów judoków AKS-u Strzegom w minionym tygodniu. W niedzielę, 15 maja w hali Gwardii przy ulicy Krupniczej we Wrocławiu odbyła się IX Wrocławska Olimpiada Młodzieży. Strzegomską sekcję judo reprezentowało czterech zawodników w kategorii wiekowej młodzik. Hanna Fedyczowska po wygraniu wszystkich pojedynków zajęła pierwsze miejsce, a Aleksandra Sypko uplasowała się na drugiej lokacie, podobnie zresztą jak jej klubowy kolega Szymon Janaszek. Gracjan Poterała skończył turniej na piątej lokacie.

Poprzedni artykułFragment ul. Sprzymierzeńców będzie zamknięty
Następny artykułVictoria zdobyła Zamek