Strona główna Bez kategorii Fragment ul. Sprzymierzeńców będzie zamknięty

Fragment ul. Sprzymierzeńców będzie zamknięty

6

Od środy, 18 maja nie będzie przejazdu ul. Sprzymierzeńców od ul. Piaskowej do ronda przy ul. Pionierów. Oznacza to znaczne zagęszczenie ruchu na ul. Wałbrzyskiej i Śląskiej oraz zmiany w organizacji ruchu.

ul. Sprzymierzeńców

Ci, którzy do tej pory korzystali z ul. Polna Droga jako trasy dojazdowej do centrum Świdnicy powinni pomyśleć o innym wariancie. W środę rozpoczną się prace związane z przebudową ulicy Sprzymierzeńców, na odcinku od ul. Pionierów do ul. Rycerskiej. Wykonywane roboty wymagają całkowitego zamknięcia odcinka ulicy.

Wyznaczono objazdy, istotną zmianą jest wprowadzenie dwóch kierunków ruchu na ul. Pionierów na odcinku pomiędzy ul. Wałbrzyską a ul. Sprzymierzeńców.

przebudowa

Dokumentacja projektowa przewiduje przebudowę ulic oraz  skrzyżowania, w tym segregację ruchu pieszego i rowerowego, przebudowę chodników po obu stronach drogi,  budowę dwukierunkowej ścieżki rowerowej,  modernizację wraz z rozbudową oświetlenia ulicznego,  korektę geometrii skrzyżowania, przebudowę kanalizacji deszczowej, montaż barier, poręczy, azyli i kostki integracyjnej. Przebudowę oświetlenia zaprojektowano na ul. Sprzymierzeńców od ul. Rycerskiej do ul. Traugutta.

Wykonawcą prac jest firma Skanska, a ich koszt to 1 695 527 zł, na dofinansowanie tego zadania Świdnica otrzymała dotację z budżetu Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego w wysokości 1 004 219 zł.

Zakończenie remontu i towarzyszących mu utrudnień wyznaczono na 15 lipca.

/opr.red/

Poprzedni artykułBez niespodzianki w Żarowie
Następny artykułJudocy AKS-u w pierwszej dziesiątce podczas OOM