Strona główna Bez kategorii Energetyczna noc w Galerii Świdnickiej

Energetyczna noc w Galerii Świdnickiej [FOTO/VIDEO]

0

Dziewiętnaście osób na scenie, charyzmatyczny dyrygent i wyrwana ze snu galeria handlowa – taki był piątkowy koncert Nocy Jazzowych.

Dziubek  (11)

13 maja na scenie ustawionej w Galerii Świdnickiej wystąpił Dziubek Band, powstały w 2011 roku zespół, którego trzon stanowią instrumenty dęte uzupełnione gitarą, klawiszami, perkusją, bębnami djembe i gitarą basową. Do Świdnicy przyjechało także troje wokalistów.

To właśnie instrumenty dęte stanowią o mocy i ekspresji zespołu. Jazzowej publiczności zaprezentowany został materiał, zaskakująco pokazujący siłę muzyki big-bandu i umiejętności aranżacyjne Mariusza Dziubka – dyrygenta i lidera. Gładko przechodził od Steve Wondera do Michaela Jacksona i od Amy Winehouse do Czesława Niemena, ale „Thunderstruck” zespołu AC/DC wzbudziło entuzjazm widowni i sprawiło, że nawet ochroniarze przemierzali swoje kilometry rytmicznym krokiem.

Dziesięciu muzyków na trąbkach, puzonach i saksofonach miało moc aparatury nagłaśniającej na stutysięcznym stadionie. Tym większą, że wśród nich był dobrze znany publiczności świdniczanin, trębacz Piotr Natanek.

Artur Janicki, twórca Nocy Jazzowych zapowiada na czerwiec kolejne wydarzenie: w niedzielę, 19 czerwca, z towarzyszeniem katedralnych organów wystąpi znany jazzowy trębacz Maciej Fortuna z programem osnutym wokół dawnych i tradycyjnych pieśni religijnych.

Później, już w czasie wakacji czeka publiczność kilka koncertów w patio u podnóża wieży ratuszowej bez ustalonej jeszcze daty oraz dwa większe koncerty: The Brag Pack i Dominik Bukowski Quartet feat. Amir el Sarrif pod koniec sierpnia.

Kolejne wydarzenia szykuje także „po godzinach” Galeria Świdnicka, na razie jednak szczegóły nie są znane.

/wrt/

Zdjęcia Łukasz Kufner

Nagranie Mariusz Ordyniec

Poprzedni artykułPiękniejszy świat Beaty: Znikające skarpety
Następny artykułDerby III ligi: Polonia-Stal Świdnica – Lechia Dzierżoniów