Strona główna Sport Piłka nożna Derby III ligi: Polonia-Stal Świdnica – Lechia Dzierżoniów

Derby III ligi: Polonia-Stal Świdnica – Lechia Dzierżoniów

0

Zapraszamy na relację live z piłkarskich derbów na boiskach III ligi dolnośląsko-lubuskiej. Polonia-Stal Świdnica podejmuje Lechię Dzierżoniów.

DSC_9439

Do rozpoczęcia spotkania około 10 minut. Zawody poprowadzi Paweł Kucharczyk z Kolegium Sędziów Wrocław

Rozpoczynamy spotkanie

Skład Polonii-Stali: Stitou, Ł. Kot, Salamon, Sudoł, Jaros, Morawski, Sowa, Wargin, Szczygieł, Kukla, Borowy

Skład Lechii: Malec, Juraszek, Paszkowski, Buryło, Pietkiewicz, Niedojad, Maciejewski, Domaradzki, Słonecki, Barski, Śmiałowski

3′ – dwa rzuty rożne dla Lechistów – bez zagrożenia dla Amina

5′ – Pietkiewicz – żółta kartka

6′ – spokojna gra z obu stron, na razie nez większych okazji bramkowych

9′ – groźnie w naszej szesnastce, Śmiałowski centruje piłkę, ale na szczęście ta nie znajduje adresata

12′ – Lechia blisko gola, świetne uderzenie głową Juraszka – piłka na szczęście minimalnie nad poprzeczką świdnickiej bramki

15′ – na boisku leży jeden z Lechistów – przerwa w grze

17′ – wracamy do gry

18′ – kontra świdniczan, Wargin niestety na pozycji spalonej

22′ – Szczygieł – żółta kartka

24′ – znów napiera Lechia, Niedojad z kilku metrów przestrzelił po dobrej wrzutce od Śmiałowskiego

26′ – pierwsza bardzo dobra okazja dla gospodarzy, Kukla przegrywa z 10 metrów pojedynek z Łukaszem Malcem

27′ – Niedojad – żółta kartka

30′ – pół godziny gry za nami, nieznaczną inicjatywę posiadają goście, ale bez poważnego zagrożenia dla bramki strzeżonej przez Amina Stitou

34′ – blisko gola dla miejscowych, Kukla dorzuca futbolówkę z lewego skrzydła, a tam do głowy próbował złożyć się Wargin – strzał nieznacznie obok bramki

37′ – w odpowiedzi Lechiści, piłka na szczęście wychodzi poza linię bramkową

40 – Śmiałowski próbuje strzału z narożnika pola karnego z 20 metrów – piłka wysoko nad bramką

45′ – sędzia dolicza 3 minuty

koniec pierwszej połowy – remis 0:0

za moment wracamy do gry. Dojdzie do jednej zmiany w szeregach polonistów – Michała Morawskiego zastąpi Dariusz Filipczak

rozpoczynamy drugą część spotkania

47′ – Niedojad delikatnie strzela z 12 metrów, piłka bez większego problemu ląduje w dłoniach Amina

51′ – gra nieco się ożywiła, obie ekipy coraz śmielej szukają swoich szans na premierowego gola w tym pojedynku

53′ – najlepsza okazja na trafienie w tym spotkaniu. Śmiałowski dorzucił piłkę z lewego skrzydła, a Niedojad trącił ją głową zaliczając poprzeczkę!

54′ – w odpowiedzi Filipczak próbuje szukać w polu karnym Borowego, ale futbolówkę wybijają obrońcy

57′ – Buryło huknął z 30 metrów, piłkę łapie nasz golkiper

60′ – zamieszanie w polu karnym Lechii, niestety sytuację wyjaśniają defensorzy Lechii

61′ – zespołowa akcja dzierżoniowian zakończona niecelnym podaniem i wyłapaniem futbolówki przez bramkarza Polonii-Stali

64′ – to mógł być gol dla biało-zielonych, Jaros skutecznie dograł do Kukli, ten wyszedł oko w oko z Malcem, ale zdążył wrócić Juraszek i wygarnąć tą piłkę

66′ – w ostatnich minutach Lechia gra mocnym pressingiem nie pozwalając nam na łatwe opuszczenie własnej połowy

67′ – Tobiasz zastępuje Kuklę

67′ – Barski – żółta kartka

69′ – udanie przedziera się Tobiasz, próbuje zgrywać piłkę do partnerów, lecz nieskutecznie

70′ – ostatnie minuty należą do świdniczan

73′ – Maciejewski strzela z 18 metrów, broni Stitou

76′ – dośrodkowanie rywali z rzutu wolnego, nikt nie przecina piłki i ta wypada poza boisko

78′ – Filipczak „otworzył Tobiasza, który strzałem z narożnika pola karnego starał się zaskoczyć bramkarza – piłka obok bramki

81′ – zmiana w drużynie Lechii – Klimala za Niedojada

81′ – Filipczak – żółta kartka

82′ – wrzutka przeciwników w pole karne, sytuację wyjaśniają nasi obrońcy

85′ – kolejna wrzutka w nasze pole karne i mamy niemałą kontrowersję. Śmiałowski pakuje piłkę głową do siatki, sędzia boczny pokazuje pozycję spaloną, ale główny po krótkiej konsultacji przyznaje jednak Lechistom gola!

88′ – Tobiasz wychodzi sam na sam z Malcem, ale przegrywa ten pojedynek. To powinno być 1:1!!

koniec meczu – przegrywamy 0:1