Strona główna Sport Piłka nożna Unia lepsza w meczu na szczycie

Unia lepsza w meczu na szczycie

0

Liderzy wałbrzyskiej klasy okręgowej – piłkarze Unii Bardo wzięli rewanż na wiceliderze tabeli Victorii Świebodzice za porażkę z pierwszej rundy sezonu 2015/2016. Bardzianie pokonali świebodziczan 2:0 uciekając w tabeli już na sześć punktów.

uniwersalne

Obie ekipy mają jednak sporą przewagę nad grupą pościgową i są „jedną nogą” w IV lidze. Spotkanie nie przebiegało początkowo po myśli Unii. W 30. minucie czerwoną kartką za faul bez piłki ukarany został napastnik miejscowych Łukasz Idzi. Pomimo gry w osłabieniu, rywale zdołali wyjść na prowadzenie. W 40. minucie efektownym strzałem z dystansu popisał się Tomasz Zieliński zmuszając do kapitulacji Marcina Jaskółowskiego. Kwadrans po rozpoczęciu drugiej odsłony siły na boisku się wyrównały. Jaskółowski powalił w polu karnym Krzysztofa Pietrzykowskiego, sędzia pokazał naszemu bramkarzowi czerwoną kartkę i wskazał na jedenasty metr. Do piłki podszedł sam poszkodowany, ale przegrał pojedynek z rezerwowym golkiperem Fabianem Chrebelą. Gdy wydawało się, że mecz zakończy się wynikiem 1:0, miejscowi przeprowadzili drugą zabójczą akcję wykończoną przez Kamila Szymańskiego, a rezultat zmienił się na 2:0.

Unia Bardo – Victoria Świebodzice 2:0 (1:0)

Victoria: Jaskółowski, Bałut, Błaszczak, K. Drąg (81′ Borgoń), Gawlik (66′ Chrebela), Jędrasiewicz, Niemczyk, Rogowski (46′ Janik), Rosicki (70′ Ł. Drąg), Słapek, Zyl (61′ Sadowski)