Strona główna Sport Inne Świetny start kolarzy świdnickiego SMS-u

Świetny start kolarzy świdnickiego SMS-u

0

Z bardzo dobrej strony pokazali się zawodnicy Szkoły Mistrzostwa Sportowego o profilu kolarskim w Świdnicy. Nasi kolarze okazali się najlepsi podczas sobotniego Memoriału Zdzisława Szepke w Dzierżoniowie oraz Ślężańskiego Mnicha w Sobótce.

kolarstwo

Inauguracja sezonu kolarskiego tradycyjnie nastąpiła w pierwszy weekend kwietnia sobotnim kryterium ulicznym w Dzierżoniowie i niedzielnym wyścigiem w Sobótce. Sobotni wyścig jest dla szkoły szczególnie ważny – to Memoriał Dyrektora SMS-u Zdzisława Szepke. Zdobycie pucharu nie było łatwe, w imprezie wzięło udział wiele zagranicznych silnych ekip, miedzy innymi z Niemiec, Słowacji, Litwy, ale prestiż wyścigu i jego emocjonalne dla nas znaczenie nie pozwoliły oddać pucharu w obce ręce. Podium należało do uczniów naszego LO SMS, szkoły prowadzonej przez Samorząd Województwa Dolnośląskiego. W kategorii junior zwyciężył Jakub Jąkała, a w U23 mistrz Europy 2015 – Alan Banaszek. Drugie miejsce zajął również nasz uczeń – Szymon Sajnok. W „Ślężańskim Mnichu” – wyścigu oficjalnie otwierającym sezon wystartowało 400 zawodników, ale i tu triumfowali podopieczni świdnickiej szkoły. Pierwszą lokatę zajął Mikołaj Konieczny, a drugą Bartosz Rudyk. Ogromnie cieszą pierwsze sukcesy naszych uczniów, którzy niedawno wrócili ze zgrupowania w Chorwacji – mówi zadowolona dyrektorka świdnickiej placówki Dorota Fortuna-Rataj.